comScore

Galatasaray Galatasaray

Dick Advocaat'ın derbi planı!

19 Nisan 2017, Çarşamba 09:23
Dick Advocaat'ın derbi planı!

Galatasaray-Fenerbahçe derbi maçı öncesi Advocaat, yan toplara ağırlık verdi.

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, Galatasaray derbisinin planını hazırladı. Oyuncularını sık sık uyaran Dick Advocaat rakibin zayıf noktalarını belirledi.

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre, Lige verilen referandum arasının ilk bölümünde oyuncularına yükleme yapan F.Bahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, dün itibariyle taktik çalışmalarına hız verdi. Pazar günkü rakipleri G.Saray'ın Medipol Başakşehir'le oynadığı ve farklı yenildiği maçı çıplak gözle izledikten sonra yardımcılarıyla durum değerlendirmesi yapan Hollandalı hoca tüm planlarını Aslan'ı yan toplarla devirmenin üzerine yaptı.
Ezeli rakiplerinin bu sezon kalesinde gördüğü 32 golün, 14'ünün (%44) kafa vuruşlarıyla gelmesi, 69 yaşındaki hocanın stratejisini belirlerken antrenmanda kanat ortaları üzerine yoğunlaştı. Sarı-kırmızılılarda Riekerink'ten sonra Tudor'un bile çare bulamadığı bu zafiyetinden faydalanmak zorunda olduklarını söyleyen Advocaat, Lens, Aatif, Şener, Wiel, Hasan Ali ve İsmail gibi oyuncularına orta çalışması yaptırdı. 

EN YÜZDELİ ŞENER

Bu isimler arasında Şener Özbayraklı isabet yüzdesiyle arkadaşlarının bir adım ötesine geçerken uzaktan atılan şutlarlar da Kanarya'nın TT Arena'da kullanacağı bir başka koz olacak.

Miroslav Stoch, Alper Potuk, Van Persie ve Mehmet Topal ceza sahası dışından birbirinden güzel goller atarken, bu duruma kayıtsız kalamayan 'Bu denemeleri maç içinde de sık sık yapın' şekline uyarı yapmayı da ihmal etmedi.
 

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.