comScore

Galatasaray Galatasaray

Adnan Öztürk, Dursun Özbek'i bombaladı! ''Utanç verici..''

21 Mart 2017, Salı 11:43
Adnan Öztürk, Dursun Özbek'i bombaladı! ''Utanç verici..''

Galatasaray eski başkan adaylarından Adnan Öztürk, Dursun Özbek ve yönetimi için ağır ifadeler kullandı.

FutbolArena - Galatasaray eski başkan adaylarından ve yöneticilerinden Adnan Öztürk, Dursun Özbek ve yönetimini ağır bir şekilde eleştirdi. Fanatik Gazetesi'ne çarpıcı açıklamalarda bulunan Adnan Öztürk, Galatasaray için utanç verici bir sene olduğunu ifade etti.

''GENEL KURUL ÜYELERİ BU DURUMA NE ZAMAN DUR DİYECEK!''
“Yapılan hovardaca harcamalar bizi bitirdi. Şu anki krizi Riva ve Florya'yı satarak aşmaya çalışıyorlar. Gün kurtarılabilir ancak sonraki 10 yıl ne olacak, bir plan yok. Bu şekilde bütçeyle bir yere varmak imkansız. Galatasaray'ın bir felsefesi var ve bütçe hazırlarken buna uyulmalı. Gayrimenkul satışı, amatör branşlar, futbol, basketbol, satış, pazarlama... Kısaca bütçe hazırlarken her işten zarar etmeyi planlayarak yola çıkarsan, bu felsefenin zaten dışına çıkmış olursun. Galatasaray'ın önünde denk bütçe uygulamaktaki engel ne! Yönetime gelenlerin politikaları, çekememezlik, hamaset ve dedikodular bizi bu günlere getirdi. Genel kurul üyeleri bu duruma ne zaman dur diyecekler! Doğruları konuşan ve yapan bir Galatasaray Yönetimi istiyorum”

''DURSUN ÖZBEK BU KAFA İLE GİDERSE..''

“Öncelikle Dursun Başkan'ın cesur olması gerek. Bu kafayla gidilirse değil Özbek serveti, Hilton serveti bile yetmez. Futbol ve basketbol zarar etmeyecek şekilde stratejik olarak planlanmalı. Erkek basketbol profesyonel yapılmalı. Profesyonel dalların gelirleri birbirlerine karıştırılmamalı ve amatör branşların hedeflerinin belli olması gerek. Amatörler de gerçekten amatör olmalı” 

''GALATASARAY DEVŞİRME SPORCU KABUL EDEMEZ''

“Amatör dalların amacı gerçek Galatasaray felsefesindeki gibi Atatürkçü gençler yetiştirmek olmalı. Yabancı amatör sporcuya tahammülüm yok. Galatasaray camiası devşirme sporcu kabul etmez. Amatör branşlarda başarı, şampiyonluklarla değil olimpiyatlara gönderebildiğiniz sporcu sayısıyla ölçülmelidir”. Futbolcu transferleri için herkesi ciddiyete davet eden Adnan Öztürk, Galatasaray'ın düzlüğe çıkabilmek için geç kalmadığını da belirterek sözlerini şöyle noktaladı: “Milyonlarca lira harcanarak yapılan transferler benim gözümde sadece geleceğe yatırım yapmaktır. Bu transferler karşılığında ne alındığını hesaplamak basit! Toplasan 1 saat top oynamamış futbolcuların maliyetlerini alt alta toplarsan denklemin yanlış insanlara, yanlış yatırımlar olduğu ortaya çıkar. Yüzde 80 verimle oynayan bir futbolcuya ödenen paralar doğru bir yatırımdır.''

''GALATASARAY İÇİN ASRIN UTANCI BİR SENE''

“Galatasaray için asrın utancı olan bu sene, UEFA'da yasaklı duruma düştüğümüz zaman sevgili başkan olması gereken bir açıklama yaparak 1 Lira bile olsa şirketi kârâ geçireceğini söyledi. Bu sözün karşılığı 187 milyon Lira zarar oldu! Bu bilançoyla UEFA ile durumumuzun ne olacağı herkesin malumu” 

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.