comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray Transfer Haberleri: Roman Neusdater'iı Inter de transfer etmek istiyor

08 Haziran 2016, Çarşamba 00:40
Galatasaray Transfer Haberleri: Roman Neusdater'iı Inter de transfer etmek istiyor

Galatasaray'ın transfer listesindeki ve anlaşma sağladığı Rus stoper Roman Neusdater için Roberto Mancini devreye girdi. 

FutbolArena Özel - Galatasaray'ın, Schalke ile sözleşmesi biten ve bir süredir görüşme halinde olduğu Rus stoper Roman Neustadter için Inter devreye girdi. 
 

Galatasaray'ın Roman Neustadter transferine Inter engeli


Galatasaray'da Mehmet Özbek'in İstinye Park'ta Neustadter'in Hırvat menajeri Gordon Wipfler Stpic'in Türk yardımcısı Serdar Topçu ile transfer görüşmesi yaptığı Roman Neustadter için her konuda anlaşma sağlanmıştı. FutbolArena'nın aldığı istihbarata göre Neustadter için 1.7 milyon euro imza parası, yıllık 2 milyon euro garanti ücretten 3+1 senelik sözleşmeye el sıkışıldı. 

Öte yandan bu transfer için Podolski'yi arayan Neustadter Galatasaray'ı sordu ve Podolski'nin cevabı "Bu teklifi kaçırma. Galatasaray büyük camia. İstanbul harika bir şehir" oldu. Hem Neustadt, hem de menajeri Gordon Wipfler Stipic de Galatasaray'ın teklifine sıcak bakıyorken devreye Inter girdi. 


Inter Galatasaray'ın transfer etmek istediği Roman Neustadter için devreye girdi


Yüzde 68,55'lik hissesi, Çin'in Suning Holding şirketine satılan Inter transferde büyük oynayacak. İtalyan yetkililer Neustadter'in menajeri Gordon Wipfler Stipic'i arayarak bizim teklifimizi dinlemeden imza atmayın deyince, şu anda Almanya'da olan Hırvat menajer de Inter'in teklifini dinlemeye karar verdi. Mancini'nin de istediği Roman Neustadt için eğer Inter'in teklifi Galatasaray'dan yüksek olursa Neustadt, İtalyan ekibine imza atacak. 
Haber: Ertan Süzgün

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.