comScore

Galatasaray Galatasaray

Galatasaray - Elazığspor maçı Lionel Carole'un golü (İZLE)

01 Aralık 2016, Perşembe 00:39
Galatasaray - Elazığspor maçı Lionel Carole'un golü (İZLE)

Galatasaray - Elazığspor Ziraat Türkiye Kupası grup maçında Lionel Carole, sarı kırmızılı formayla ilk golünü kaydetti.

FutbolArena - Galatasaray - Elazığspor Ziraat Türkiye Kupası E Grubu maçında sarı kırmızılılar ilk yarıyı Lionel Carole'un attığı golle 1-0 önde kapadı. 

Fransız futbolcu Galatasaray formasıyla ilk golüne imza atarken, futbol kariyerinde ise ikinci golünü kaydetti. 
3 YIL SONRA GOL ATTI

Galatasaray'ın Troyes'tan transfer ettiği Lionel Carole futbol kariyerindeki ilk golünü 2012/13 sezonunda Benfica B formasıyla 2. ligde atmıştı. 

3 yıl önce Benfica B'nin Penafiel'i 4-1 mağlup ettiği maçta 90+4'te gol atan Carole, Galatasaray formasıyla Elazısğpor ile oynanan Ziraat Türkiye Kupası'nda kaydettiği golle futbol kariyerinde ikinci kez bu sevinci yaşadı. 

"GELİŞTİRMEM GEREKEN ÇOK YÖNÜM VAR."

Galatasaray'ın Troyes'tan transfer ettiği ve performansıyla her geçen gün sol bekteki vazgeçilmez isimlerden biri olan Carole sarı kırmızılı takıma geldiği ilk zamanlarda verdiği röportajda şunları söylemişti:

Elbette geliştirmem gereken bir çok yönüm var. Her maçımı izliyorum. Çoğu zaman performansımdan az memnun oluyorum. Çünkü dediğim gibi geliştirmem gereken bir çok yanım var. Hiçbir oyuncu kusursuz değil. Kötü ve güçlü yanlarımı söylemek istemiyorum

"MARCELO VE ATIBA..."

İdol olarak belirlediğim tek bir oyuncu yok kafamda. Hiç bir futbolcu kusursuz değil. Dolayısıyla kimi oyuncuların farklı yanları iyi olabilir. Ben bunları örnek almaya çalışıyorum. İsim vermem gerekirse Paris Saint Germain'de oynayan Maxwell'i söyleyebilirim. Kendisi iyi pas tekniğine sahip olan, zeki bir oyuncu. Başka isİm söylemem gerekirse Marcelo ve Alaba'yı da ekleyebilirim. Her ikiside ofansif olarak çok güçlüler. Modern futbolda ofansif bekler takıma çok önemli katkı sağlıyorlar.

Kariyerimin başında amacım bazı şeyleri öğrenmek, iyi bir futbolcu olmak ve kendimi geliştirmekti. Tabi ki hayallerim vardı, kariyerimin başında. Ama ben daha çok şimdiki zamana odaklanmayı tercih ediyorum. 5 yıl içinde kariyer hedefim hala bu işi yapmak ve futbol oynamak. Söylediğim gibi ben şimdiki zamana odaklanmak istiyorum.


Lionel Carole'un Galatasaray - Elazığspor maçında attığı golü İZLE


Galatasaray - Elazığspor Ziraat Türkiye Kupası grup maçında sarı kırmızılılar ilk yarıyı 41. dakikada Lionel Carole'un attığı golle 1-0 önde kapadı. Galatasaray formasıyla ilk gol sevincini yaşayan Carole, futbol kariyerindeki ise ikinci gole imza attı. 

CAROLE'UN GOLÜNÜ İZLEYİN

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.