comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin rakibi Krasnodar için endişeliler

19 Aralık 2016, Pazartesi 17:36
Fenerbahçe'nin rakibi Krasnodar için endişeliler

UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ile eşleşen Krasnodar'ın tur şansı hakkında Rusya'da çok farklı yorumlar yapılıyor. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi'nde Fenerbahçe ile eşleşen Krasnodar'ın tur şansı Rus basınında son haftalarda oldukça fazla konuşulmaya başlandı. Bu konuda Rusya'nın ünlü kulüplerinden Spartak Moskova'nın eski başkanı Andrei Chervichenko da açıklamalarda bulundu. 


Krasnodar'ın Fenerbahçe karşısında tur şansı %30 


Spartak Moskova'nın eski başkanlarından Andrei Chervichenko, Fenerbahçe ile eşleşen Krasnodar'ın tur şansını yorumladı. Türk takımlarının Avrupa kupalarında iç sahada oynadıkları maçlarda taraftarların bir cehennem havası yarattıklarını belirten Chervichenko, Krasnodar'ın ilk maçta ne yapıp edip gol yemeden galip gelmesi gerektiğini vurguladı. 

"TÜRKİYE'DE CEHENNEM BEKLİYOR OLACAK."
Andrei Chervichenko yaptığı açıklamada, "Türkler her zaman tatsız bir rakiptir. Şu açıdan söylüyorum, ne yapacakları hiçbir zaman belli olmaz. Gitti denilen maçı geri çevirebiliyorlar. Krasnodar ne yazık ki ikinci karşılaşmayı İstanbul'da oynayacak. Ekibimizi orada bir cehennem havası bekliyor olacak. Geçtiğimiz sezon Lokomotiv Moskova'nın İstanbul'da ne kadar zorlu durumlara düştüğünü gördük. 2-0 onlar için bir şanstı. Kafalarını kaldıramadılar. Bu sebeple ben Krasnodar'ın tur şansını %30 civarında görüyorum." ifadelerini kullandı. 

"TRİBÜNDE NE OLACAK BİLEMİYORUZ."

Rusya ile Türkiye arasında yaşanan siyasi krizden ötürü taraftarların tutumunun ne olacağını da kestirmediğini belirten Andrei Chervichenko, "Geçmişte bir kriz yaşandı ama şimdi ilişkiler iyiye doğru gidiyor. Tabi ki futbol bambaşka bir alan. Tribünde ne olacak bilemiyoruz. Taraftarları ahmaklar ve diğerleri olarak ikiye ayırmak lazım. Ben her şeye rağmen Türkiye'de olaysız bir maç geçeceğini umuyorum." diye konuştu. 

UEFA Avrupa Ligi son 32 turunda Fenerbahçe ile Krasnodar arasındaki ilk maç 16 Şubat'ta Rusya'da oynanacak. Rövanş karşılaşması ise 22 Şubat'ta İstanbul'da. 

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.