comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe, Real Madrid'i devirdi

01 Aralık 2016, Perşembe 22:34
Fenerbahçe, Real Madrid'i devirdi

Obradovic yönetiminde Fenerbahçe, Real Madrid 78-77'lik skorla devirdi.

FutbolArena - Basketbol THY Avrupa Ligi'nin 10. haftasında Fenerbahçe ile Real Madrid Ülker Sports Arena'da karşılaştı.

Heyecan fırtınası halinde geçen mücadeleyi Zeljko Obradovic yönetiminde Fenerbahçe, 78-77'lik skorla galip bitirdi.
Fenerbahçe'nin mücadeleki skor dağılımı Nunnally 18, Udoh 14, Vesely 11, Sloukas 11, Kalinic 10, A.Muhammed 10, Datome 4 olarak gerçekleşti.
 

Fenerbahçe - Real Madrid maçı rekor kırdı


Erkekler Basketbol'da sahne alan Fenerbahçe-Real Madrid mücadelesi tam 201 ülke ya da bölgede yayınlanarak Euroleague'nin yayın rekorunu kırdı.

İşte Fenerbahçe'nin konu hakkındaki açıklaması:

"Ülker Sports Arena'da “kapalı gişe” olarak oynanan Fenerbahçe-Real Madrid maçı, televizyon yayınında ulaştığı, Euroleague organizasyonu tarihi için rekor niteliğindeki sayılarla da dikkat çekiyor.

Fenerbahçe-Real Madrid mücadelesi, tam 201 ülke ya da bölgede yayınlandı ve bu da Euroleague tarihi için bir rekor olarak kayıtlara geçti. Bu sayı, Euroleague Final Four karşılaşması olmayan tüm mücadeleler arasında erişilen en yüksek değer olarak dikkat çekiyor.

Fenerbahçe-Real Madrid maçının izlenme değerine en yakın maç, iki hafta önce oynanan ve 200 ülkede yayınlanan Barcelona-Real Madrid maçı olmuştu.

Ekibimizin Real Madrid ile oynayacağı mücadele, 201 ülkedeki yayın partnerlerinin yanı sıra, Euroleague TV üzerinden de canlı olarak izleyiciler ile buluştu."

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.