comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe Haberleri: Hulusi Belgü'den Aziz Yıldırım'a OLAY sözler

05 Haziran 2016, Pazar 16:22
Fenerbahçe Haberleri: Hulusi Belgü'den Aziz Yıldırım'a OLAY sözler

Kulübün iyi yönetilmediğinin altını çizen Hulusi Belgü, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldrım'ı yerden yere vurdu.

Fenerbahçe Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda söz alan bazı kongre üyeleri, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'ı eleştirdi. 

Ülker Sports Arena'da düzenlenen mali genel kurulda, Aziz Yıldırım, yaptığı konuşmadan sonra mali genel kurulun yapıldığı alandan ayrıldı. Yıldırım kendisi için yapılan eleştiriler sırasında salonda yer almadı.
Toplam bin 607 üyenin katıldığı mali genel kurulda sarı-lacivertli kulübün eski yöneticisi ve son seçimde başkan adayı olan Hulusi Belgü, ikinciliklerin Fenerbahçe için başarı olmadığını vurguladı.
 

Hulusi Belgü'den Aziz Yıldırım açıklaması


Yöneticiliği döneminde Alman teknik adam Joachim Löw'le sezon bitmeden 5 hafta önce toplandıklarını anlatan Belgü, "Başkanla, sezon sonunda takımın ligi kaçıncı bitireceğini sorduk. 'İlk senemizde ikincilik başarı' dedi. Aziz Yıldırım da Löw'ü 'ilk senemizde ikincilik başarı' dediği için gönderdi. Fenerbahçe her zaman şampiyon olacak, biz Fenerbahçe her zaman şampiyon olsun istiyoruz. 18 yılda 6 defa şampiyonluk bize yeterli gelmez." dedi.

Aziz Yıldırım'ın başkan adaylarının önünü açması gerektiğini vurgulayan Belgü, "Son genel kurulda 'Yargıtay kararından sonra bırakacağım' dedi. Başkan Yargıtay sürecinin 2-3 sene süreceğini biliyordu. Bunun bir de karar düzeltmesi var. Ali Koç bunun üzerine 'ben de başkanlığa adayım' demişti. Yargıtay kararını beklemeye gerek yok. Ali Koç başkanın haklarını sonuna kadar savunacaktır. Hep beraber sayın başkanın Ali Koç'un ve diğer adayların önünü açmasını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Kulübün iyi yönetilmediğinin altını çizen Belgü, basketbol kombinesinin iptal edildiğini de savunarak, "Başkan büyük bir iş yaptı. Fenerbahçe'nin otobüsü kurşunlansın, hakları yensin, hakemler tarafından katledilsin ama Hulusi'nin kombineleri iptal edilsin, kongre üyeliğinden ihraç edilsin. Helal olsun çok büyük iş yaptı." diyerek tepkisini dile getirdi.

Hulusi Belgü, bu konuşması üzerine sarı-lacivetli yöneticiler İlhan Ekşioğlu ve Ozan Balaban ile tartıştı.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.