comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Mehmet Demirkol: "Fenerbahçe'de vizyon yok"

18 Mart 2017, Cumartesi 09:41
Mehmet Demirkol:

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe - Konyaspor maçı sonrası sarı lacivertli yönetimi eleştirdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 25. haftasında Fenerbahçe sahasında Atiker Konyaspor'a 3-2 mağlup oldu. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol karşılaşmayı değerlendirdiği yazısında sarı lacivertli yönetime yüklendi. 

Yönetimin bir vizyonu olmadığını belirten Mehmet Demirkol, Aykut Kocaman'ın gelişinin bile heyecan yaratmadığını söyledi. 
 

Mehmet Demirkol'un Fanatik Gazetesi'ndeki köşe yazısı


Aziz Yıldırım yönetimi sezon başında Türkiye'ye gelmesi konusunda Advocaat'ı ikna etmek için kısa zamanda çok uğraştı. Sözler verdi. Ekibini kabul etti. Hocanın takımı tam olarak tanımadığını bilerek ikna ettiler. Ve ona şunu söylediler: Bak! Takımla çalış, gör... Devre arasında istediğin oyuncuları yollayacağız, istediğin oyuncuları alacağız... 
Advocaat'ın anlatımıyla sonuç: 

- ‘Yönetimimizin tüm iyi niyetli çalışmalarına ve uğraşlarına rağmen Ekici'yi bile alamadık'   
- Takım bana anlatıldığı gibi değilmiş...
- Fenerbahçe'de oynayamayacak bir çok oyuncu var kadroda...

ADVOCAAT PLANI

Buna rağmen zor geçen 7 haftanın sonunda bir plan buldu Advocaat. 2. bölgeye kadar bekle, sonra baskılarla hızla çık. Direkt oyun... Bu işe yaradı. Fenerbahçe mucizevi biçimde potaya girdi. Sonra Kayseri maçının ardından Advocaat hayretler içinde (ya da öyle görünerek çıktı kameraların karşısına): 

-Salih ve Fernandao neden önde baskı yaptı anlamadım. Onlara şimdi soracağım taktiğimiz bu değildi. Acaba neden böyle yaptılar?

Bilmem. Sizce neden yaptılar? Herhalde birileri söyledi.

Sonra yönetimden Emenike ve Van der Wiel'e af. Sonra Krasnodar'dan alın size Emenike 11'i... Bu sene Türkiye'nin bir numaralı Fenerbahçe yorumcusu Advocaat'tır. 2 numarayı tartışırız. Bizlere söyleyecek hiçbir şey bırakmadı. Ve Fenerbahçe gerçeğini bütün çıplaklığıyla anlattı. Anlamayı isteyene.  
 
YENİ HOCAYA MERHABA

Fenerbahçe dün akşam bir şekilde yeni hocasına ‘merhaba' maçına da çıktı. Aykut Hoca önde baskıyla Fenerbahçe'yi bitirdi.  O sadece bir teknik adam değil. 3 Temmuz Kahramanı. Bir seçim yaptı. O gün ‘ben bırakıyorum' da diyebilirdi. Çünkü yıllarca ‘etik' demiş başka bir şey dememiş... Ama öyle yapmadı. ‘Ben bu şampiyonluğun arkasındayım' dedi, kaldı. Bu adam geri dönüyor. Tribünler boş. Neden? Çünkü tribün biliyor. 5 kez istifa etmiş, 6 kez dönmüş Başkan ‘ben burada olduğum sürece Aykut bu kapıdan giremez' demiş. Ama yine gelmiş. 

BELKİ PEREIRA GELECEK!

Bu adam bile heyecanlandırmıyor. Çünkü biliyorlar, ortada bir vizyon yok. Dün Advocaat'a verilen sözler bugün Aykut Kocaman'a veriliyor. Yarın Advocaat'a saydırılacak. Sonra belki Pereira gelecek. Sonra yine gidecek. Belki sıra Lorant'ın döneceği güne de gelecek. Çünkü vizyon bu.    

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.