comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Lens ve Sneijder Hollanda Milli Takımı kadrosuna alındı mı?

18 Mayıs 2017, Perşembe 20:41
Lens ve Sneijder Hollanda Milli Takımı kadrosuna alındı mı?

Hollanda Milli Takımının yeni teknik direktörü Dick Advocaat, Fas, Fildişi ve Lüksemburg ile oynanacak olan maçları kadrosunu açıkladı. Kadroda tanıdık isimler de var.

FutbolArena - Hollanda Milli Takımına geçtiğimiz günlerde teknik direktör olan Dick Advocaat sezon sonunda Fenerbahçe'den ayrılacak ve sadece Hollanda Milli Takımını çalıştıracak. Dick Advocaat'ın çalıştıracağı Hollanda, Haziran ayı başında 3 milli maça çıkacak. Dick Advocaat bu maçlar öncesinde Galatasaray'dan Wesley Sneijder ve Fenerbahçe'den Jeremain Lens'i de kadroya aldı.


Hollanda'nın Dick Advocaat ile çıkacağı maçlar


Hollanda 31 Mayıs'da Fas ve 4 Haziran'da Fil Dişi ile hazırlık maçı yaparken, 9 Haziran'da da Dünya Kupası elemeleri A grubu 2. maçında Lüksemburg ile karşı karşıya gelecek. Hollanda Milli Takımı A grubu ilk maçında Bulgaristan'a deplasmanda 2-0 mağlup olmuştu. 


Dick Advocaat'ın Hollanda Milli Takım kadrosu


Kurt teknik adam Fenerbahçe'deki öğrencileri Robin van Persie ve Gregory van der Wiel'i Hollanda Milli Takım kadrosuna almazken, Galatasaray'dan da Nigel de Jong'u kadroya almadı. Jeremain Lens ve Wesley Sneijder'i ise kadroya dahil attı. 
Advocaat Chelsea'nin genç oyuncusu Nathan Ake, Portekiz'de yüksek performans gösteren Bas Dost ve Lyon'da eski günlerine dönüş sinayli veren Depay'ı da kadroya aldı. Ayrıca takımın tecrübeli yıldızı Arjen Robben de kadroda yer alıyor. 
Advocaat bu üç hazırlık öncesi 31 kişilik geniş bir kadro seçti ve gelecekte yola çıkacağı milli takımı da bu süreçte belirlemeyi düşünüyor. 

Dick Advocaat teknik adamlık kariyerinde daha önce de birçok kez Hollanda Milli Takımını çalıştırmıştı.

İşte Dick Advocaat'ın seçtiği, Hollanda Milli Takımının 31 kişilik geniş kadrosu...

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.