comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Güntekin Onay'dan Aykut Kocaman'a destek

02 Şubat 2018, Cuma 05:15
Güntekin Onay'dan Aykut Kocaman'a destek

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın son haftalardaki gündemi değiştiren açıklamaları ve takımın son durumunu beIN Sports'ta Güntekin Onay değerlendirdi. 

FutbolArena - Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Trabzonspor ve özellikle Giresunspor maçının ardından hakemleri sert bir dille eleştirirken, son haftalarda kendisi hakkında da son derece saygısız eleştiriler yapıldığını söyledi. 


Aykut Kocaman'ın hakem açıklamaları ve PFDK'ya sevk edilmesi


Ziraat Türkiye Kupası maçı sonrası hakemler hakkında sert açıklamalar yapan ve "Bizim bu organizasyonu, hakemleri yenecek." gücümüz yok. diyen Aykut Kocaman, sportmenliğe aykırı açıklamalar gerekçesiyle PFDK'ya sevk edildi. 

Fenerbahçe'nin gündemini beIN Sports'ta değerlendiren Güntekin Onay, Aykut Kocaman'a destekte bulundu. Güntekin Onay'ın "Oyun Kurucu" programındaki yorumları şu şekilde:
"FENERBAHÇE'NİN DOĞRU YAPTIĞI İŞLER DE VAR"

Akan oyunda pozisyon zenginliğini arttırması lazım. Ancak bu durum şununla da bağlantılı. Giuliano dışında forvet arkasında oynayan oyuncuların golcü kimliği yok. Alper, Dirar genelde bu futbolcular oynuyor. Kadroda bu anlamda sıkıntısı var Fenerbahçe'nin. O yüzden Aykut Kocaman başka arayışlar içinde. Dönen toplara baskı, kanat akınları ve alanları parselleme gibi Fenerbahçe'nin oyunda çok doğru yaptığı işler de var. Tabi akan oyunda biraz daha gelişim göstermeleri gerekiyor. 

"AYKUT KOCAMAN BAZI ŞEYLERE KULAĞINI TIKAMALI"

Aykut Kocaman'ın bazı şeylere kulağını tıkayıp işine bakması lazım. Çok kendisini yıpratıyor ve bazı şeyleri ciddiye alıyor. Tabi ki saygı sınırlarını aşan, ahlaksızca eleştirileri saymıyorum ama eleştiri bu işin bir parçası. 

"TRABZON DEPLASMANINDA NE BEKLİYORSUN?"

Trabzon deplasmanında ne bekliyorsun? Takımın en önemli oyuncuları yok. 40 bin kişi tribünde. Senin ezeli rakibin. Mevcut koşullar itibariyle oradan alınan 1 puan bu anlamda kötü değil. Ayrıca ilk yarıda iyi futbol oynadı Fenerbahçe. Eleştirmeden önce de bunları göz önünde bulundurmak lazım. Fenerbahçe iyi futbol oynamamış. Trabzon'da 90 dakika 10 tane pozisyona girip tek kale mi oynayacaksın? Tercihleri tartışırsın ama çok kötü futbol oynadı derken de bunları göz önünde bulundurmak lazım. 

Sarı Lacivertli takımla ilgili tüm gelişmelere Fenerbahçe Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (22 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.