comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin Mehmet Ekici pişmanlığı

09 Şubat 2018, Cuma 09:28

Sezon başından beri sakatlıklarla uğraşan Mehmet Ekici, Fenerbahçe teknik ekibine ve taraftarlara büyük bir hayal kırıklığı yaşattı.  

FutbolArena - Fenerbahçe yönetiminin geçtiğimiz sezon devre arasında Trabzonspor'dan almak için Beşiktaş ile çekiştiği ve Fenerbahçe'ye gelmek için 6 ay kadro dışı kalmaya razı olan Mehmet Ekici'den beklenilen verim alınamadı.

Sezon başından beri sakatlıklarla uğraşan Mehmet Ekici, Fenerbahçe teknik ekibine ve taraftarlara büyük bir hayal kırıklığı yaşattı.


Fenerbahçe'nin Mehmet Ekici pişmanlığı


Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, Mehmet Ekici'nin yaşadığı sakatlıklar nedeniyle takıma hiçbir katkı vermemesi ciddi hayal kırıklığı yarattı. Psikolojik anlamda çok mutsuz olan tecrübeli oyuncu, Aykut Kocaman'ın da planlarını sekteye uğrattı.
HİÇBİR KATKI VEREMEDİ

Fenerbahçe'de sezon başında takıma büyük umutlarla katılan ancak sakatlıklarla boğuşan Mehmet Ekici'nin durumu karmaşık bir hale geldi. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Dick Advocaat döneminde başlayan transfer hikayesi, yaz döneminde mutlu sona kavuşsa da geri kalan hikaye hiç iyi geçmiyor. Tecrübeli futbolcunun sezon başından bu yana yaşadığı sakatlıklar nedeniyle takıma hiçbir katkı vermemesi ciddi hayal kırıklığı yarattı. Ancak Mehmet Ekici cephesi için olay daha da üzücü bir konumda.
 

Fenerbahçe'de Mehmet Ekici'nin sakatlığında son durum


6 AY BOYUNCA MAÇA ÇIKMADI

Trabzonspor-Beşiktaş-Fenerbahçe arasında geçen yıl yaşanan transfer çıkmazı ve geçen sezonun ikinci yarısını kadro dışı olarak geçirmesi Mehmet'i psikolojik olarak da çok olumsuz etkiledi. 6 ay boyunca maça çıkmayan, özellikle Trabzon'da hep baskı altında olan ve takım antrenmanlarından uzak kalan Ekici, bunun acısını çok çekti. Hem fiziksel hem de psikolojik anlamda yıpratıcı bir süreç yaşandı. Fenerbahçe'ye gelmeden önce adeta hayatını İstanbul'a taşıyan ve sıfırdan bir başlangıç yapan yıldız orta saha, bir türlü sağlık sorunlarını aşamadı. Bilhassa kas yırtığı konusunda sıkıntılar çekti.


Mehmet Ekici'nin Fenerbahçe'deki performansı


27 yaşındaki orta saha oyuncusu, yaşadığı sakatlıklardan dolayı Sarı-Lacivertli formayı bu sezon 5 maçta sadece 243 dakika giydi. İstenen performansı sakatlığı nedeniyle bir türlü sergilemeyen yıldız oyuncunun sezon sonundaki F.Bahçe'ye maliyeti 2.1 milyon euroyu bulacak. Mehmet Ekici'nin 2020 yılına kadar Sarı-Lacivertli kulüple sözleşmesi bulunuyor.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (16 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.