comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin FFP nedeni ile satacağı yıldız isimler

20 Haziran 2017, Salı 09:19
Fenerbahçe'nin FFP nedeni ile satacağı yıldız isimler

Fenerbahçe yönetimi FFP nedeni ile kaynak yaratma zorunluluğunda, sarı lacivertli yönetim bir çok yıldız isimle yolları ayırmayı planlıyor.

FutbolArena - Fenerbahçe'de yönetim FFP kısıtlaması nedeni ile bonservis bedeli ödeyip istediği yıldızları kadrosuna katamıyor. Öncelikle kaynak yaratmak zorunda olan sarı lacivertli yönetim elindeki yıldızları satacak.


Fenerbahçe hangi oyuncurı takımdan gönderecek?


UEFA FFP nedeni ile oyuncu satıp bonservis kaynağı yaratmadan yüksek bedelli transfer yapamayan Fenerbahçe'de yönetim verim alamadığı isimlerle yolları ayırma noktasına geldi. Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Fenerbahçe yönetimi Emenike, Wiel, Stoch, Şen, Ozan ve iyi teklif gelirse Kjaer ile İsmail yollanacak. Bu isimlerin paralarının yenilere aktarılıp FFP dengesinin korunması planlanıyor.

Kısa bir süre önce Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in de katıldığı zirvede UEFA ile masaya oturan F.Bahçeli yetkililer, "Şu ana kadar tüm kriterleri yerine getirdik hatta devre arasını tek transferle kapadık.
UEFA'DAN BORÇLANMA YETKİSİ İSTENECEK

Önümüzdeki sezon yapacağımız transferlerle birlikte hem tribün gelirlerimiz artacak hem de sponsor gelirlerimiz. Ama bizim için önemli olan kulüpte futbolcuların gelir-gider dengesi. Sizden bu sezon için limiti çok aşmadan borçlanma yetkisi istiyoruz. Takımdan gidecek oyuncularımız var. Aynı zamanda almak istediğimiz çok isim var" sözleriyle Avrupa'nın patronundan izin istediler. UEFA Başkanı Caferin de bu talebe sıcak bakınca sarı-lacivertliler de düğmeye bastı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.


Fenerbahçe Simon Kjaer'i satacak mı?


Çinliler'e satıldıktan sonra transfere ciddi para harcayan Milan, Simon Kjaer için teklifini arttırdı. Danimarkalı için ilk olarak 12 milyon Euro öneren İtalyan ekibi, F.Bahçe'den onay çıkmayınca fiyatı yükseltti. İtalyan basının iddiasına gören Milan kulübü başarılı savunmacı için 13 milyon Euro ve başka bir stoper Gustavo Gomez'i sarı-lacivertli takıma vermeyi teklif etti. Yönetimin öneriyi değerlendirmeye aldığı belirtildi. 

Fenerbahçe transfer haberleri