comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'nin 20 milyon Euro'luk Kjaer planı

17 Mart 2017, Cuma 09:56
Fenerbahçe'nin 20 milyon Euro'luk Kjaer planı

Fenerbahçe'nin sezon sonunda Simon Kjaer'i satarak yapılacak olan transferlere finansman sağlayacağı iddia edildi.

FutbolArena - Fenerbahçe'de sergilediği performansla dikkat çeken Simon Kjaer için Avrupa'nın önemli takımlarından teklifler yapıldığı ifade ediliyor. Sarı lacivertlilerin de Danimarkalı oyuncuyu satarak yapılacak olan transferlere bütçe yaratmayı planladığı öne sürüldü.
 

Simon Kjaer, Fenerbahçe'den transfer olacak mı?


Hürriyet'in haberine göre; Devre arasında Milan ve West Bromwich'in ilgilendiği Danimarkalı futbolcu için şimdi de Inter devreye girdi. Mavi lacivertli kulübün, sezon sonunda Kjaer için 14 milyon Euro'luk teklif getireceği belirtildi.

Fenerbahçe yönetimi, 2015'te Fransa'nın Lille Kulübü'nden 7.6 milyon Euro'ya aldığı tecrübeli futbolcuyu 20 milyon Euro civarında bir rakama satmayı planlıyor. Kjaer de İnter'e gitmeye sıcak bakıyor. Ancak Danimarkalı futbolcu, transferinin gerçekleşmesi için Fenerbahçe'den aldığı ücrete yakın bir para verilmesini şart koşuyor. Danimarkalı, yılda 4 milyon Euro garanti para alıyor.
Simon Kjaer'in satışından gelecek para, Fenerbahçe'nin yeni sezonda yapacağı transferlerin en önemli finansman kaynağı olacak.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.