comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan kadro açıklaması

19 Haziran 2017, Pazartesi 09:26
Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan kadro açıklaması

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, sarı lacivertli takımın kadrosunun yetersiz olmadığı düşüncesinde.

FutbolArena - Fenerbahçe'ye yeniden geri dönen Aykut Kocaman, sarı lacivertli yöneticilerle yaptığı toplantıda yaşanan başarısızlıkların kadronun yaşadığı özgüven eksikliği nedeni ile oluştuğunu söyledi.


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman'dan kadro açıklaması 


Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Aykut Kocaman, yönetimle gelecek planlaması için uzun uzun toplantılar yapıyor.

Teknik Direktör Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin iyi bir kadrosu olduğunu düşünüyor. Bunu daha önce katıldığı televizyon programlarında ısrarla ifade eden tecrübeli çalıştırıcı yöneticilerle yaptığı değerlendirmede de bu görüşünü detaylandırdı. 


Fenerbahçe'de Aykut Kocaman transfer yapacak mı?


Kocaman, geçen sezon yaşanan başarısızlığın temel sebebinin kadro olmadığının altını çizdi, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi şampiyonu Manchester United ile Hollanda Ligi şampiyonu Feyenoord gibi ekipleri devirdiğini belirtti. Sarı-lacivertli ekibin hocası, geçen sezonki esas problemin, takım havası ve kimyasının bir türlü oluşmamasının yanısıra özgüven kaybı olduğunu vurguladı. 
Kocaman'ın takım kadrosunun yetersiz olmadığına yönelik tespitleri bir başka açıdan da önem taşıyor. Çünkü Advocaat'ın oyuncuların yetersiz olduğuna yönelik eleştirileri takım içinde ciddi sıkıntı yaratmıştı. Özellikle bazı isimler özgüven kaybı yaşamıştı. Kocaman'ın bu olumlu açıklamaları en azından takımda kalacak olan isimlerin moral bulması açısından da oldukça önemliydi. Tecrübeli hoca daha eşofmanlarını giymeden futbolcularına güven mesajı verdi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.