comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aziz Yıldırım için flaş iddia ''Ali Koç'a yakın isimlere bilet vermiyor''

23 Şubat 2018, Cuma 11:14

Fenerbahçe Spor Kulübü'nde gerçekleştirilecek seçim öncesinde kulisler kızışmaya başladı. Başkan Aziz Yıldırım için ise flaş bir iddia ortaya atıldı. 

FutbolArena - Fenerbahçe Spor Kulbü 2018 Mayıs ayında olağan seçimli kongreye gidiyor. Fenerbahçe Spor Kulübü'nde mevcut başkan Aziz Yıldırım'ın karşısına ise Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç çıkacak. 

Fenerbahçe'de gerçekleştirilecek seçim öncesinde kulisler kızışmaya başladı. Aziz Yıldırım için ise flaş bir iddia ortaya atıldı. Aziz Yıldırım'ın Ali Koç'a yakın isimlerin üzerini çizdiği iddia edildi. 


Aziz Yıldırım, Ali Koç'a yakın isimlere bilet vermiyor iddiası


Akşam Gazetesi'nin haberine göre,Fenerbahçe'de haziran ayında yapılacak seçim öncesi gerginlik her geçen gün tavan yapıyor. Başkan adaylığını açıklayan Ali Koç'u seçimde destekleyen genel kurul üyeleri birbirinden ilginç iddiaları gündeme getiriyor. Üyelerin ilk gündeme getirdiği iddia bilet konusu. Üyeler bu konuda şunlardan şikayet ediyor;
''BİLET BULMAKTA ZORLANIYORUZ''

''Son dönemde maçlara bilet bulmakta zorlanıyoruz. Bu Beşiktaş maçında daha da gün yüzüne çıktı. Derbiyi izlemek için kulübe bilet istediğinde bulunduk. Öğrendiğimize göre Başkan Aziz Yıldırım bizzat kendisi bilet dağılımını yapmış. Bilet talepleri geri çevirenlerin çoğunun Ali Koç'a yakın isimler olduğunu görüyoruz. Aziz Yıldırım bizim üzerimizi çiziyor ve bilet vermiyor.''

2 BİN FENERBAHÇELİ DERBİYİ İZLEYECEK

Ali Koç'a yakın bazı üyelerin sosyal medya üzerinden de bilet konusundaki tepkilerini dile getirdikleri görülüyor. Bilindiği gibi Fenerbahçe, Beşiktaş derbisinin deplasman bilet satışı ile ilgili resmi internet sitesinde 18 Şubat'ta bir açıklama yaparak kulübe yoğun bilet talebinin olduğunu ve yeni talep kabul edilmeyeceğini açıklamıştı. Vodafone Park'ta 2 bin civarında Sarı-Lacivertli taraftar maçı izleyebilecek. Beşiktaş'ın 30 bin kombinesi bulunuyor. Siyah-Beyazlılar taraftarlar satışa çıkan biletlere de yoğun ilgi gösterdi. Pazar günkü derbide boş yer kalmayacak.

ÜYELİK KONUSUNDA TEPKİ VAR

Ali Koç'a yakın olan genel kurul üyelerinin gündeme getirdikleri diğer konu ise üyelik... Kulübe yeni üye olmak isteyen kişilerin sosyal medya hesaplarının incelendiği ve Aziz Yıldırım'a muhalif olan kişilerin isteklerinde sorun çıkarıldığı iddia edildi. Ali Koç, üyelik konusunda ise “Taraftarlar kulübün gerçek sahibidir. Kongre üyesi de taraftardan seçiliyor, taraftar olmasanız kongre üyesi de olmazsınız. Gerçi son zamanlarda başka taraftarlar da üye oluyormuş!” ifadelerini kullanarak tepki göstermişti.


Ali Koç kılıcı çekti! Aziz Yıldırım'a düello çağrısı


Başkan adayı Ali Koç'un sosyal medyadaki Fenerbahçeliyiz isimli seçim hesabından yayınlanmayan ve FutbolArena'nın ulaştığı o açıklamalar şu şekilde:

"KARINLARINDAN KONUŞUYORLAR"

Düello çağrısı yapan Ali Koç, "FB TV'de karşılıklı tartışabilmemiz için Aziz başkana mektup yazmaya düşünüyorum. Karınlarından konuşuyorlar. Aziz Yıldırım benim bu topa gireceğimi düşünmüyordu. Bir gün bana bir şey olursa kulübü kurdu kuşa emanet etmeyin demişti. Ben kurt muyum, kuş muyum?" dedi. 

Futbol takımındaki eksikliğe değinen Ali Koç, "Keşke futbolun başına basketboldaki Obradovic gibi birini bulabilsek" diye konuştu.

"BİZİ APTAL ZANNEDİYORLAR"

Bedelsiz üyelik eleştirilerine tepki gösteren Ali Koç, "Bedelsiz üye olayında bizi aptal zannediyorlar herhalde. Binlerce bayimiz var, hepsini üye yapabileceğimizi bilmiyorlar mı acaba? Bizi bu yollardan geçirmesinler." ifadelerini kullandı.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.