comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Aykut Kocaman'dan yeni tespit: ''Suni eşitlik''

21 Şubat 2018, Çarşamba 09:55

Fenerbaheçe teknik direktörü Aykut Kocaman 'Suni puan farkı' açıklamasına yeni bir boyut kazandırdı. Aykut Kocaman bu kez 'Suni eşitlik' tespitinde bulundu.

FutbolArena - Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısında oynanan Galatasaray derbisi öncesinde yaptığı '11 puanlık fark suni' açıklaması büyük yankı uyandırmış ve büyük tepki toplamıştı.

Ancak geride kalan haftalara bakıldığında Aykut Kocaman'ın yapmış olduğu tespit doğru çıkmış ve sarı lacivertli takım ilerleyen haftalarda oluşan puan farkını kapatmıştı. Fenerbaheçe teknik direktörü Aykut Kocaman 'Suni puan farkı' açıklamasına yeni bir boyut kazandırdı. Aykut Kocaman bu kez 'Suni eşitlik' tespitinde bulundu.


Aykut Kocaman'dan yeni tespit ''Suni eşitlik''


Sabah Gazetesi'nin haberine göre, Aytemiz Alanya'yı yendikleri maç sonrası, 70 civarında puanın şampiyonluğa yetebileceğini söyleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, o an itibariyle Galatasaray'ın oynamadığı Kasımpaşa maçı için de şöyle bir tespitte bulunmuştu: "Şu an itibariyle onların da bizim de puanımız 44. Yani puan ortalamaları 2.00. Galatasaray, Kasımpaşa maçında puanını 45 veya 47 yapabilir. O durumda onlar da en fazla 2.1 civarına çıkar. Bu durumda 70 puan şampiyonluk için yeterli olacak gibi görünüyor."


Fenerbahçe geride kalan haftada kaç puan toplar?


Aykut Kocaman'ın Galatasaray'ın yenildiği Kasımpaşa maçı sonrası ise yakın çevresiyle yaptığı sohbette rakibin fikstür avantajının yavaş yavaş elinden kaydığına dikkat çektiği öğrenildi. Tecrübeli hocanın, "İkinci yarıya biz çok sert girdik. Trabzon-Başakşehir deplasmanları takımda çok sakatlık varken bizim için zordu. Bu süreci Beşiktaş maçıyla tamamlayacağız. Beşiktaş derbisi bizim hedef olarak belirlediğimiz ilk etabın tamamlanma maçı. Hedefi tutturacağız" diye konuştuğu bildirildi.
BERABERLİK HEDEFİ ETKİLEMEZ

Aykut Kocaman, Beşiktaş derbisinde beraberliğin kendilerini hedeften saptırmayacağını ifade ederken, "Galatasaray'ın Kasımpaşa mağlubiyeti bize bu krediyi sağladı. Beraberlik dahi alsak, Beşiktaş sonrası puan tablosu bizim lehimize gelişir. Galatasaray'ın önündeki fikstüre bakarsak, şu anki puan eşitliğinin suni olduğunu düşünüyorum. Elbette futbolda her sonuç var ama gerçek şu ki, görüntü lehimize döndü" dedi.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.