comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ali Koç'tan Fenerbahçe'ye 100 milyon Euro

15 Şubat 2018, Perşembe 09:40

Fenerbahçe Spor Kulübü başkan adaylarından Ali Koç'un seçilmesi halinde 100 milyon Euro'luk bir sponsor gelirinin kulübe kazandıracağı iddia ediliyor.

FutbolArena - Başkan adaylarından Ali Koç'tan sarı lacivertli kulübe büyük sponsorluk anlaşması. Fenerbahçe'de Mayıs 2018'de gerçekleştirilecek olağan seçimli kongrede yarış kızışıyor. Fenerbahçe'de mevcut başkan Aziz Yıldırım'ın karşısına ise bu kez güçlü bir ada Ali Koç çıkacak.

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkan adayı Ali Koç'tan maddi anlamda sarı lacivertli kulübü rahatlatacak bir hamle gelebilir. Ali Koç, 100 milyon Euro'luk sponsorluk anlaşmasını tamamlamak üzere.


Fenerbahçe'de Ali Koç'tan 100 milyon Euro'luk sponsorluk anlaşması


Akşam Gazetesi2nin haberine göre, Fenerbahçe'de bir önemli gelişme de mali kaynak konusunda yaşanıyor. Başkan Adayı Ali Koç'un, üyelerle yaptığı toplantıda, "Güçlü bir sermaye koyacağım"çıkışıyla yönetim de hareketlendi. Koç'un sözünü ettiği miktarın ne olacağı konusunda yapılan çalışmalarda 100 milyon euro rakamına ulaşıldı.
Türk Lirası karşılığı 470 milyonu geçen paranın Ali Koç tarafından sponsorlar vasıtasıyla kulübe gireceği de tespit edildi. Başkan Aziz Yıldırım da bu gelişme üzerine hemen harekete geçti.

AŞAĞI KALMAYACAK

Yıldırım'ın da Ali Koç'un koyacağı miktarda bir kaynak sağlamak için çalışmalar yaptığı öğrenildi. Başkan Yıldırım'ın yeni kurulacak yönetimde paralı iş adamlarından sağlayacağı sponsorluk gelirleriyle, Ali Koç'un vadettiği ölçüde bir rakamı ortaya koymak için önemli girişimler yaptığı da belirtildi. Bu konuda Yıldırım'ın yaptığı girişimlerin çok olumlu ilerlediği şeklinde bilgiler de var.


Fenerbahçe'de Ali Koç başkan seçilebilir mi?


40 YAŞ ALTINDA KOÇ EĞİLİMİ

Kongre rüzgarlarının sert şekilde estiği F.Bahçe'de, bugünlerde 'Seçimi kim kazanacak?' sorusu da en çok konuşulan konulardan. Üyelerin nabzını tutan camianın tecrübeli isimleri, gençlerde Ali Koç'a yönelik ciddi bir eğilim olduğunu söylüyor. Özellikle 40 yaş altı üyelerin Koç'a ağırlıklı olarak destek vereceği iddia ediliyor. 40 yaş üstünde olanların eğilimi ise Yıldırım.

Sarı Lacivertli takımla ilgili Fenerbahçe Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (23 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.