KURA ÇEKİMİ 14:00'TE TRT SPOR'DA
UEFA Avrupa Ligi grup kuraları 26 Ağustos Cuma günü TSİ 14:00'te başlayacak. Kura çekimini TRT Spor canlı yayınlayacak.
FENERBAHÇE ZORLANMADI
Bu sezon Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde Monaco'ya elendikten sonra yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam eden Fenerbahçe, play-off turunda eşleştiği Grasshoppers'ı iki maçta da farklı yenerek zorlanmadan gruplara kalamyı başardı.
OSMANLISPOR TARİH YAZDI
Avrupa kupalarında tarihinde ilk kez mücadele eden Osmanlıspor da büyük bir başarıya imza atarak gruplara kalmayı başardı. Ön eleme turlarında sırasıyla Zimbru ve Nomme Kalju'dan sonra Midtjylland'ı geçen başkent ekibi tarihinde ilk kez Avrupa kupalarında gruplarda mücadele edecek.
KONYASPOR DİREKT GRUPLARDAN BAŞLAYACAK
Avrupa Ligi'ndeki bir diğer temsilcimiz Konyaspor ise geçtiğimiz sezon ligi 3. sırada bitirdi ve Galatasaray'ın Avrupa kupalarından aldığı ceza nedeniyle direkt olarak grup aşamalarında mücadele etmeye hak kazandı.
UEFA AVRUPA LİGİ GRUP KURALARI ÖNCESİ TORBALAR BELLİ OLDU
Fenerbahçe, Osmanlıspor ve Atiker Konyaspor'un mücadele edeceği UEFA Avrupa Ligi'nde grup kuraları öncesinde torbalar belli oldu.
1. Torba
Schalke - Almanya
Zenit - Rusya
Manchester United - İngiltere
Shakhtar Donetsk - Ukrayna
Athletic Bilbao - İspanya
Olympiakos - Yunanistan
Villarreal - İspanya
Ajax - Hollanda
Inter - İtalya
Fiorentina - İtalya
Anderlecht - Belçika
Viktoria Plzen - Çek Cumhuriyeti
2. Torba
Alkmaar - Hollanda
Sporting Braga - Portekiz
Salzburg - Avusturya
Roma - İtalya
Fenerbahçe - Türkiye
Sparta Prag - Çek Cumhuriyeti
Paok - Yunanistan
Steaua Bükreş - Romanya
Genk - Belçika
Apoel - G.Kıbrıs
Standard Liege - Belçika
St Etienne - Fransa
3. Torba
Gent - Belçika
Young Boys - İsviçre
Krasnodar - Rusya
Rapid Wien - Avusturya
Slovan Liberec - Çek Cumhuriyeti
Celta Vigo - İspanya
Maccabi Tel Aviv - İsrail
Feyenoord - Hollanda
Austria Wien - Avusturya
Mainz - Almanya
FC Zürich - İsviçre
Southampton - İngiltere
4. Torba
Panathinaikos - Yunanistan
Sassuolo - İtalya
Karabağ Agdam - Azerbaycan
Astana - Kazakistan
Nice - Fransa
Zorya Luhansk - Ukrayna
Astra Girgiu - Romanya
Osmanlıspor - Türkiye
Konyaspor - Türkiye
Qabala - Azerbaycan
Hapoel Beer Sheva - İsrail
Dundalk - İrlanda