comScore

Fatih Terim kavga haberi sonrası flaş istifa! 'Namusumu temizlemek için...'

15 Temmuz 2017, Cumartesi 19:44
Fatih Terim kavga haberi sonrası flaş istifa! 'Namusumu temizlemek için...'

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, mekan basmasıyla ilgili haberini yapan Anadolu Ajansı muhabiri istifa etti. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in, Selahattin Aydoğdu'nun sahibi olduğu restoranda kavga ettiği haberini yapan Anadolu Ajansı muhabiri İbrahim Evrim Ayral istifa ettiğini açıkladı. 


Fatih Terim kavga haberleri


İbrahim Evril Ayral sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Dünyanın neresinde olursa olsun bu haberdir. Bu haberi yayınlamayan, yayınlayamayan da ben ajansım, gazeteyim, adamım diye gezmesin sakın. Böyle gazeteci olamaz. Haber muhabir için namustur ve ben namusumu temizlemek için istifa etmekten başka yol bulamadım. Bundan sonra bu ve benzeri özel haberleri ancak sosyal medya hesaplarımdan takip edebilirsiniz" diye konuştu. 
 

Fatih Terim - Selahattin Aydoğdu kavgası doğru mu?


Spor muhabiri Kadri Çetinçalı'nın sosyal medyadan paylaştığı bilgilere göre; Fatih Terim ve damatları Alaçatı'da bir işletmenin sahibiyle kavga etti. İşletme ile Fatih Terim'in damadının dükkanı arasındaki tente yüzünden başlayan tartışmanın büyüdüğü ve kavgaya dönüştüğü ifade edildi. Fatih Terim'in kavga sırasında işletme sahibi Selahattin Aydoğdu'ya kafa attığı ardından kavganın büyüdüğü ve Terim'in burnunun kırıldığı iddia edildi. Yaşanan olay sonrası polislerin mekana geldiği ve Selahattin Aydoğdu cephesinin Fatih Terim'den şikayetçi olduğu belirtildi. Adana Demirspor'un eski başkanlarından Selahattin Aydoğdu şu anda TFF'de yönetim kurulunun yedek üyesi.


Fatih Terim'in yayınlanmasını engelettiği Selahattin Aydoğdu kavga haberi


AA'da görevinden istifa eden muhabir İbrahim Evrim Ayral, Fatih Terim'in görüntülü olan yayınlanmasını engelettiği röportaj ve haber metnini sosyal medya hesabından paylaştı:

Adana Demirspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydoğdu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, damatları Çetin ve Bahçekapılı'nın Çeşme Alaçatı'da işlettiği restoranda kendisini darp ettiği iddiasıyla şikayette bulundu. Eski Adana Demirspor Kulübü Başkanı ve TFF 1. Lig'den Sorumlu Profesyonel Futbol Komitesi Üyesi Selahattin Aydoğdu, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, damatları Ahmet Baran Çetin, Volkan Bahçekapılı ile bir korumasının Çeşme Alaçatı'da işlettiği restorantta kendisine saldırarak darp ettiği iddiasıyla şikayetçi oldu. Alınan bilgiye göre, Alaçatı'daki bir alışveriş merkezinde Terim'in damadı Çetin'in işlettiği mekanın yanında restorantı bulunan Aydoğdu ve Çetin arasında daha önce öğrenilmeyen bir nedenle anlaşmazlık çıktı. İddiaya göre, anlaşmazlık nedeniyle Bodrum'da bulunan Terim telefonda Aydoğdu'yla tartıştı.
Tartışmanın ardından Terim, damatları Çetin ve Bahçekapılı ile bir korumasını yanına alarak Aydoğdu'nun Çeşme Alaçatı'daki restorantına geldi.
Restorantta kısa bir sözlü tartışmanın ardından ikili arasında yumruklu kavga çıktı. Kavgaya Terim'in damatları ve restorant personeli de dahil oldu. Yaşanan arbede sonrası Terim ve beraberindekiler restorantı terk etti. Aydoğdu, Fatih Terim ile meslekleri itibariyle eskiden beri tanıştıklarını ve birlerinde telefon numaralarının bulunduğu söyledi.
Aydoğdu, Terim'in bitişikteki işletmeyle ilgili bir sorundan dolayı kendisini sorumlu tuttuğunu ileri sürerek, "Beni Bodrum'dan aradı. Bende kendisine hocam benimle alakası yok dedim. İnanmadı sanırım 'Ben geliyorum' dedi ve akşam da geldi.
Aydoğdu, Fatih Terim'in yanında iki damadı ve tanımadığı bir kişinin bulunduğunu belirterek şunları kaydetti:

"FATİH TERİM ERKEK GİBİ DÖVÜŞECEKTİ"

"Önce atıştık. Sonra arbede oldu. Birbirimize vurduk. Sonra araya girdiler beni tuttular. Bir baktım yok. Kayboldu. Yani Fatih Terim Bodrum'dan delikanlılık yapıp buraya geliyorsa erkek gibi dövüşecekti. Kadın gibi kaçmayacaktı. Geldi ama 2 dakika sürdü. Hemen kaçtı. Kavga etmeye geliyorsan kaçmayacaksın."

Sorunla kendisinin bir alakası olmadığının altını çizen Aydoğdu, ''O da bana yumruk attı bende attım. Damadı da sandalye fırlattı. Sandalye bir persenolemize çarptı." diye konuştu. Aydoğdu, darp edilen personeli hastane götürdüklerini ve ardından Alaçatı Şehit Doğan Sakarya Polis Merkezine giderek şikayetçi olduklarını kaydetti.

FutbolArena haber turu (24 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.