comScore

Eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz için FETÖ iddianamesi

02 Aralık 2016, Cuma 19:08
Eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz için FETÖ iddianamesi

Eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz için hazırlanan FETÖ iddianamesi tamamlandı.

FutbolArena Röportaj - 15 Temmuz darbe girişiminin ardından futbola da sıçrayan FETÖ operasyonu kapsamında tutuklanan eski futbolcular için son viraja girildi.

Eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz için hazırlanan FETÖ iddianamesinin tamamlandığı ve mahkemeye sunulmaya hazır olduğu öğrenildi.
ATV Haber Polis / Adliye Muhabiri Emrullah Erdinç, FETÖ soruşturması kapsamında haklarında iddianame hazırlanan Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz ile ilgili konuşurken, aldığı haberlere göre Hakan Şükür'ün de isminin dosyada olduğunu söyledi.
 

Hakan Şükür'ün ismi FETÖ iddianamesinde geçiyor mu?


FutbolArena'ya konuşan Emrullah Erdinç şu açıklamaları yaptı:

"Başta İsmail Demiriz olmak üzere Uğur Tütüneker ve Arif Erdem'le ilgili olarak FETÖ örgütü üyesi olmak ve örgüt adına faaliyetlerde bulunmak iddiasıyla 5 -15 yıl hapis cezasıyla yargılanmaları için iddianeme hazırlandı ve başsavcılığa gönderildi. Bu iddianame başsavcı tarafından 15 gün içinde incelenecek. Eğer kabul edilirse 3 futbolcu 15 yılla yargılanmış olacak. Bu kapsamda mahkeme de bir duruşma günü belirleyecek." 

"BİZE GELEN HABERLER HAKAN ŞÜKÜR'ÜN DE İSMİNİN GEÇTİĞİ YÖNÜNDE."

Emrullah Erdinç, Hakan Şükür'ün de adının dosyada geçip geçmediği konusuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Henüz daha iddianame kabul olup da açıklanmadığı için ayrıntılar belirsiz durumda. Ancak Hakan Şükür'ün de isminin geçmesi gündemde. İddianame daha yeni başsavcılığa gönderildi. Hangi isimler var bu yüzden belirsiz fakat bize gelen duyumlara göre Hakan Şükür'ün adının dosyada geçtiği yönünde bilgiler var." 
 

Şike davası ve FETÖ soruşturması


Şikede kumpas davasıyla FETÖ soruşturulmasının birleştirilmediğini söyleyen Emrullah Erdinç, "İki dava ayrı bir şekilde yürütülüyor. Şike ve kumpas davasıyla ilgili tutuklu başka sanıklar var. Dosyanın da kabarık olmasından dolayı o iddianame tamamlanmadı. Yine bize gelen duyumlar tamamlanmak üzere olduğu ve bu iddianamenin de 1 ay içinde başsavcılığa gönderileceği yönünde." ifadelerini kullandı.

FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yeniden arama kararı çıkarılan İsmail Demiriz Bakırköy polisi tarafından noterde işlem yaparken yakalanmıştı.

 

 


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.