comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Ersun Yanal'dan maç sonu transfer açıklaması

02 Aralık 2016, Cuma 00:30
Ersun Yanal'dan maç sonu transfer açıklaması

Ersun Yanal, Gümüşhanespor mağlubiyeti sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Ziraat Türkiye Kupası grup etabı ilk mücadelesine çıkan Trabzonspor, Avni Aker Stadı'na veda maçında Gümüşhanespor'a 2-1 mağlup oldu.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, Gümüşhanespor mağlubiyeti sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
 

Ersun Yanal'ın Gümüşhanespor maç sonu açıklaması


Ersun Yanal maç sonu açıklamasında "Maçla ilgili söylenecek fazla bir şey yok. Topu çizgiden içeri geçiremedik ve olmayacak pozisyonlarda da gol yedik. Taraftarın haksız olduğunu da söylemek mümkün değil. Onları mutlu etmek isteriz. Ama koşullar ve şartlar bunu sağlamıyor. Olay sadece benimle ilgili olsa keşke. Soyunma odasında oyuncularıma vazgeçmemeleri gerektiğini söyledim. Trabzonspor'un menfaatleri için elimizden geleni yönetimle birlik olarak yapmaya devam edeceğiz. Devre arasında yapmakta zorlandığımız girişimleri yapacağız. Trabzonspor'u en iyi yere getirmek için çabalarımız sürecek." ifadelerini kullandı.
 

Ersun Yanal istifa edecek mi?


İstifa sorusuna cevap veren Ersun Yanal, "Bu işin aslında başladığı yer daha öncesi. Daha öncesinde ben şahit olduğum, çok yoğun kullanılamayacak kadar deformasyona uğramış kadro bütünlüğünden söz etmek lazım. Bunların dağıtılması ve yeni kadroların kurulması zor iş. Her seferinde de söylüyorum biz oyuncu almayı çok istedik, ama alamadık. Evet oyuncu çöplüğüne dönüştürmemeliydik. Çünkü o zaman da bunun hesabını vermek, oyunculardan uzaklaşmak ve bırakmak oldukça zordu. Şu anda bundan çıkabilecek bilgi ve beceriye güce sahibiz. Fırsat önümüzde var. Ben bundan önceki dönemleri de suçlamıyorum. Bu bir günde olmadı. Böyle konulara bir günde gelinmiyor. O yüzden ben asla bunu başaramayacak bir tablonun içinde olmadım. Trabzonspor'da şu anda uygulanmak istenen yönetsel ve teknik anlayış, Türkiye'nin ihtiyacı olan düzenin en alt sınırından başlanan yer.  Bu bir fırsat. Bu fırsatı yapabilecek deneyime sahip olduğumu düşünüyorum. Fakat burada tercih edilen yöntemler zaman zaman istenilen sonucu vermeyebiliyor." açıklamasını yaptı.
Sözlerinin devamında "Benim olup olmamam ya da başkasının burada olması sorunları bu şekilde çözmeyecektir. Çünkü bu teknik olarak bir doktorun operasyonu yapmasıyla iyileşecek bir şey değil, komple yapılacak bir şey. Bu hakikaten ciddi bir kompleksi ilgilendiriyor ve akil olan insanların düşünüp bu şekilde yaklaşması gerekiyor. Ufak bir iş değil. Kalkıp şuradaki operasyonu teknik direktör operasyonu olarak görmek bence yanlış. Bence biraz daha global görmek gerekiyor." dedi.

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.