comScore

Enes Kanter, Romanya'da alıkonuldu

20 Mayıs 2017, Cumartesi 17:56
Enes Kanter, Romanya'da alıkonuldu

Enes Kanter'in FETÖ soruşturması Romanya seyahatinde başına dert oldu. NBA oyuncusu polis tarafından alıkonuldu.

FutbolArena - Enes Kanter'e Romanya'da şok... FETÖ nedeniyle hakkında soruşturma bulunan NBA oyuncusu Romanya polisine takıldı.
 

Enes Kanter'in Türk pasaportu iptal edildi iddiası


Türkiye'de engelli olan sosyal medya hesabından açıklamalar yapan Enes Kanter, Romanya'da zor durumda kaldığını duyurdu. Basketbol oyuncusu paylaşımlarında Romanya polisi tarafından alıkonulduğunu söyledi.

TÜRK PASAPORTU İPTAL Mİ EDİLDİ?
AMK Gazetesi'nin son dakika haberine göre Romanya'da güvenlik güçlerinin alıkoyduğu Enes Kanter'in aynı zamanda Türk pasaportu da iptal edildi.

Enes Kanter, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Burada Türkiye tarafından pasaportumun iptal edildiğini söylediler. 4 saattir beni burada iki polis tarafından tutuyorlar” açıklaması yaptı.
 

Enes Kanter kimdir?


1992 İsviçre doğumlu olan Enes Kanter, NBA takımlarından Oklahoma City Thunder forması giyen Türk profesyonel basketbol oyuncusu. 2.11 m boyundaki Enes, Pivot pozisyonunda görev alsa da gerektiğinde Uzun forvet olarak da oynayabilmektedir.

Basketbol hayatına Samanyolu Koleji'nde başlayıp Fenerbahçe Ülker'de yetişen Enes Kanter, takımı ile profesyonel sözleşme imzalamayıp, kolej'de Kentucky Üniversitesi'nde forma giyme kararı aldı. Kentucky Wildcats takımında bir süre oynadıktan sonra profesyonel oyuncu statüsünde değerlendirilerek NCAA de oynama hakkı elinden alındı. Daha sonra katıldığı 2011 NBA Seçmeleri'nde Utah Jazz tarafından 3. sırada draft edilerek Türk basketbol tarihinin bir NBA Draftı'nda en üst sıradan ve en genç draft edilen basketbolcusu ünvanını ele geçirdi. Dört sene Utah Jazz forması giydikten sonra 2015 yılının Şubat ayında Oklahoma City Thunder takımına takas edildi ve burada beklentilerin üzerinde bir sezon geçirdi.

65. Türkiye Hükûmeti ve dönemin yargı kuruluşlarınca "terör örgütü" olarak kabul edilen Gülen Hareketi'ne verdiği destekler üzerine babası tarafından evlatlıktan red edilmiş ve soyadının değiştirmesi istenmiştir bunun üzerine kendi internet sayfasından yayımlandığı yazıdan soyadına Gülen ibaresini eklediği görülmüştür.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.