comScore

Chapecoense uçağının düşme nedeni ortaya çıktı

30 Kasım 2016, Çarşamba 23:23
Chapecoense uçağının düşme nedeni ortaya çıktı

Pilotun son anlarda uçağın yakıtının bittiğini kuleye bildirdiği anlaşıldı.

FutbolArena Dış Haberler - Atletico Nacional ile oynanacak olan Sudamericana Kupası finali için seyahat eden Brezilya ekibi Chapecoense'i taşıyan uçak düşmüş ve 76 kişi hayatını kaybetmişti.

UÇAĞIN YAKITI BİTMİŞ
AFP'nin duyurduğu habere göre Chapecoense uçağının bulunan kara kutusu bulunmasının ardından çözüldü. Ulaşılan kayıtlarda pilotun son anlarda uçağın yakıtının bittiğini kuleye bildirdiği anlaşıldı. Yetkililer bir sızıntı ya da açıklanamayan başka bir olayın yaşanması olması ihtimalleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Feci kazadan Chapecoense takımı futbolcuları Alan Ruschel, Jackson Ragnar Follmann, Helio Hermito Zampier ile mürettebattan Ximena Suarez, Erwin Tumiri ve gazeteci Rafael Valmorbida'nın sağ olarak kurtulduğu açıklanmıştı.

KARA KUTUDAKİ KONUŞMALAR

Bolivyalı pilotu Miguel Alejandro Quirioga, kazadan önce kule ile yaptığı konuşmada bir elektrik arızasından ve yakıtın bitmesinden bahsediyor.

Kayıtlarda, kuledeki görevli, uçuş numarasını belirterek “LaMia CP-2933, yaklaşmaktayız, iniş için öncelik istiyoruz, yakıtımız bitmek üzere” diyen Bolivyalı pilot Quirioga'dan, durumu tekrar teyit etmesini istiyor. Pilotun tekrar ve daha endişeli bir ses tonuyla yakıtın bittiğini ve elektriklerin tamamen gittiğini haber vermesi üzerine, kule, pilota radarda görünmediklerini söylüyor ve rotayı istiyor. 

Banko iddaa kuponları arayanlar buraya