comScore

Chapecoense için 100 bin kişi toplandı

01 Aralık 2016, Perşembe 09:40
Chapecoense için 100 bin kişi toplandı

Uçak kazası sonucu 71 kişinin hayatını kaybettiği Chapecoense kulübü için Atletico Nacional taraftarları stada akın etti.

FutbolArena - Brezilya takımlarından Chapecoense'nin Kolombiya'da oynayacağı Sudamericana kupası finaline giderken geçirdiği uçak kazası sonucu aralarında futbolcular ve teknik heyetin de yer aldığı 71 kişi hayatını kaybetti. Chapecoense'nin finaldeki rakibi Atletico Nacional'ın taraftarları ise hayatını kaybedenleri anmak için stada akın etti.

AA'da yer alan habere göre; Medellin Belediye Başkanı Gutierrez'in de konuşma yaptığı törenin düzenlendiği stadyum tamamen doldu.
Tören, Chapecoense ile oynanması planlanan ve yaşanan facia dolayısıyla ertelenen Güney Amerika Kupası finalinin ilk maçının saati olan 18.45'te bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Törende, kazada hayatını kaybedenler için 71 güvercin uçuruldu. Kolombiya Ulusal Polisi, iki ülke bayrakları ve takım flamalarıyla sahaya gelirken Kolombiya Hava Kuvvetlerinin arama kurtarma çalışmalarına katılan helikopterleri de stadyum üzerinde uçuş yaptı.

Ellerinde mumlar taşıyan ve çoğunlukla beyaz giyinmiş Atletico Nacional taraftarları, sık sık Chapecoense takımı lehine tezahüratta bulunurken futbolcuları da törene ellerinde çiçeklerle katıldı. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.