comScore

"Chapecoense 3 yıl küme düşürülmesin"

30 Kasım 2016, Çarşamba 00:43

Kolombiya'da uçak kazası geçiren Chapecoense kulübüne diğer Brezilya kulüplerinden destek var.

FutbolArena - Brezilya'nın Palmeiras, Santos, Flamengo ve Sao Paulo gibi köklü kulüpleri yaşanan facia sonucu Chapecoense kulübü için ortak bir bildiri yayımladı. 


Brezilya kulüplerinden Chapecoense'e destek


Yayımlanan bildiride Chapecoense kulübünün 3 yıl küme düşürülmekten muaf tutulması ve Chapecoense'nin 2017 sezonunda ücretsiz futbolcu kiralayabilmesini Brezilya Futbol Federasyonu'ndan talep ettiler.


Atletico Nacional'den Chapecoense kulübüne destek


Chapecoense'nin Sudamericana Kupası finalininde karşilaşacağı Kolombiya ekibi rakibi Atletico Nacional erdemli tutumunu sürdürüyor. 

Önce kupanın Chapecoense kulübüne verilmesini talep eden Atletico Nacional ardından Sudamericana Kupası gelirinin kazada ölenlerin ailelerine verilmesini Güney Amerika Futbol Konfederasyonundan (CONMEBOL) talep ettiğini duyurdu. 
Kaza olmasaydı 1 Aralık Perşembe günü karşı karşıya gelecek olan iki ekipten Atletico Nacional takımının taraftarları final maçının oynanacağı saatte Medellin kentindeki Atanasio Girardot Stadı'nda Chapecoenseli futbolcular için bir anma organizasyonu yapacaklarını, beyaz elbise giyeceklerini ve mumlar yakacaklarını açıkladılar.


Kolombiya'daki kazada kaç kişi kurtuldu?


Kolombiya Devlet Başkanı Juan Manuel Santos, ülkesinde meydana gelen uçak kazasından 6 kişinin yaralı olarak kurtulduğunu söyledi. Santos ayrıca kazada hayatını kaybedenler için başsağlığı diledi.

Kazadan, Chapecoense takımı futbolcuları Alan Ruschel, Jackson Ragnar Follmann, Helio Hermito Zampier ile mürettebattan Ximena Suarez, Erwin Tumiri ve gazeteci Rafael Valmorbida'nın sağ olarak kurtulduğu açıklandı.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.