comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Ceyhun Eriş: 'Fenerbahçe küçük de olsa favori'

01 Aralık 2016, Perşembe 12:15
Ceyhun Eriş: 'Fenerbahçe küçük de olsa favori'

Fenerbahçe'nin eski futbolcularından Ceyhun Eriş, hafta sonunda oynanacak derbiyle ilgili değerlendirmelerd bulundu.

FutbolArena Röportaj - Spor Toto Süper Lig'in 13. haftasında Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya gelecek. Sarı lacivertli takımda bir dönem futbol oynayan Ceyhun Eriş, derbiyle ilgili FutbolArena TV'ye değerlendirmelerde bulundu.

Ceyhun Eriş, "Bu tip derbilerin favorisi olmaz. Son maçlara bakılırsa favori söyleyemeyiz. Fakat kendi sahasında oynayacağı için Fenerbahçe küçük de olsa favoridir" dedi.


Ceyhun Eriş'ten Fenerbahçe - Beşiktaş yorumu


FutbolArena TV'ye konuşan Ceyhun Eriş, kritik derbiyle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:
"Bu tip derbilerin favorisi olmaz. Son maçlara bakılırsa favori söyleyemeyiz. Fakat kendi sahasında oynayacağı için Fenerbahçe küçük de olsa favoridir. Beşiktaş'ın son maçlarda kaybettiği puanları düşünürsek bu mücaelede daha farklı oynayacaktır. 

Fenerbahçe son haftalarda daha iyi bir konuma geldi. Özellikle ofansif anlamda oyun zenginliği arttı. Dick Advocaat'ın takımı daha iyi tanıması bunun en büyük sebebi. Beşiktaş'ın son maçlarda kaybettiği puanlar moral bozmuş olabilir. En büyük zaafları savunmada. Baskı yedikleri zaman hata yapmaya müsait oyuncuları var. Benfica ve Başakşehir maçlarında bunu gördük. Fakat Beşiktaş geriye de düşse son dakikaya kadar mücadele ediyor. 

Derbinin tempolu olacağını düşünüyorum. Bu tip maçların bol pozisyonlu geçmesi izleyenlere de zevk veriyor."

 

 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.