comScore

Bursaspor Bursaspor

Harun Tekin'in Fenerbahçe'ye transferi hakkında açıklama - Bursaspor Haberleri

15 Mart 2017, Çarşamba 22:39
Harun Tekin'in Fenerbahçe'ye transferi hakkında açıklama - Bursaspor Haberleri

Bursaspor'un kalecisi Harun Tekin'in Fenerbahçe'ye transfer olacağı yönündeki iddialara menajerinden yanıt geldi. 

FutbolArena - Bursaspor'da bu sezon sergilediği başarılı performansla ve özellikle kurtardığı penaltılarla en iyiler arasında yer alan Harun Tekin'in gelecekte hangi takımda forma giyeceğine dair menajeri Ömer Koray Uzun'dan açıklamalar geldi. 


Harun Tekin Fenerbahçe'ye mi transfer oluyor?


Bursaspor'un başarılı kalecisi Harun Tekin'in menajeri Ömer Koray Uzun, transferle ilgili açıklamalar yaptı. Harun'un Fenerbahçe'ye gideceği yönündeki iddialara da yanıt veren Uzun, Radyospor'a konuştu. Açıklamaları şu şekilde:

"FENERBAHÇE'DEN BİZE TEKLİF GELMEDİ"
Buursasporlu Harun Tekin'in menajeri Ömer Koray Uzun, başarılı file bekçisinin Fenerbahçe'ye transfer olacağı yönündeki iddiaları yorumladı. Uzun, "Şimdiye dek bize Fenerbahçe ile alakalı herhangi bir öneri gelmedi. Kulübe de bir teklif gelmedi. Harun'un 2020'ye kadar sözleşmesi bulunuyor. Yani kontratlı bir oyuncu. Her şeyden önce bunun farkında olmamız gerekiyor. Onun dışında genel anlamda transferin olması için hem oyuncu ve hen de kulüplerin mutabakata varmaları gerekiyor. Şu ana kadar böyle bir şey yok." diye konuştu. 

"HARUN EĞER AVRUPA LİGİ'NDE OYNASAYDI..."

Ömer Koray Uzan, Harun Tekin'in geleeceği hakkında ise eğer Avrupa Ligi'nde oynasaydı üst düzey bir takıma gidebileceğini söyledi. Harun'un çok iyi bir profesyonel olduğunu söyleyen Uzun, "Harun'u genel olarak takip ediyorlar. Diğer oyuncular nasılsa aynen öyle. Biz yurt dışıyla iş yapan bir şirketiz. Salih Uçan ve Enes Ünal'ın transferleri olsun... Ancak bir Türk oyuncunun transfer olması yurt dışına gerçekten kolay değil. Çünkü sadece İspanya ve Fransa'da Türk futbolcu, Avrupa oyuncusu statüsünde oynayabiliyor. Harun'u da Avrupa'dan takip eden takımlar var ama isim vermem doğru olmaz." ifadelerini kullandı.  

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.