comScore

Beşiktaş Beşiktaş

UEFA'nın verdiği ceza sonrası Beşiktaş'tan flaş karar

19 Nisan 2017, Çarşamba 21:33
UEFA'nın verdiği ceza sonrası Beşiktaş'tan flaş karar

Beşiktaş, UEFA'nın verdiği ertemeli 1 yıl men cezasına itiraz edecek.

FutbolArena - UEFA, Beşiktaş ve Lyon'a 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası verildiğini açıkladı. Buna göre her iki takım da iki yıl içinde benzer bir olaya sebebiyet vermeleri halinde UEFA Avrupa Kupaları'ndan bir yıl men edilecek. Öte yandan hem Lyon'a, hem de  Beşiktaş'a 100.000 € para cezası verildi.

Beşiktaş'a verilen cezasının meşale yakılması, sahaya yabancı madde atılması ve tribünlerin taşkınlık yapması gerekçeleriyle uygulandığı belirtildi.
 

Beşiktaş'ın UEFA'nın 1 yıl men cezasına itiraz edecek mi?


Fikret Orman yönetiminin Lyon - Beşiktaş maçında çıkan olaylar nedeniyle siyah beyazlı kulübe verilen ertemeli 1 yıl men cezasına itiraz edeceği öğrenildi.
CUMA GÜNÜ İTİRAZ EDİLECEK

Siyah beyazlı yönetimin Perşembe günü oynanacak olan Lyon rövanş maçının ertesi günü UEFA'ya itiraz dosyasını sunacak. Cuma günü cezaya itiraz edecek olan Beşiktaş, adil olmadığı düşünülen kararın bozulmasını talep edecek. Olağanüstü toplantıya giden Beşiktaş yönetimi, itiraz dosyasını hazırlamaya başladı.
 

Metin Albayrak'tan UEFA cezası açıklaması


NTV Spor'a konuşan Beşiktaş yöneticisi Metin Albayrak, "Gerekçeli karar henüz elimize ulaşmadı. Verilen cezanın kriterlerini bilmemiz gerekiyor. Biz bu cezayı hak etmedik. Bunu herkes biliyor. Bilet satışları başladığında bizim 3.000 kişilik bilet hak edişimiz oldu. Bu biletler dışında Türk taraftarlara satılacak biletler konusunda Lyon'u uyardık ve bunlardan sorumlu olmadığımızı ilettik. Hak etmediğimiz bu karara karşı kulüp olarak refleks göstereceğiz.Yarınki maçta taraftarımızdan sağduyulu olmalarını, sadece takımımızı desteklemeye odaklanmalarını rica ediyorum." diye konuştu.
 

Fikret Orman'dan UEFA'dan Lyon - Beşiktaş maçı için verilen ceza hakkında açıklama


Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, UEFA Disiplin Kurulu'nun Lyon maçında çıkan olayların ardından verdiği ceza hakkında NTV Spor'a konuşarak şunları söyledi: "Moralimiz bozuk değil. Stresli ve gergin değiliz. Lyon'u eleyeceğiz. UEFA'ya yapılacak olan savunmaya bizzat ben katılacağım. Ben de oraya giderek konuyu dikkatli şekilde takip edip anlatacağım. Ayrıca şu var; Bilet satıyoruz, kazanıyoruz ama biletten kazandığımız para direkt UEFA'ya gidiyor. Bunu da anlamış değilim."​​​​​​​
 

 

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.