comScore

Beşiktaş Beşiktaş

UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği cezaya Fenerbahçe örneği

20 Nisan 2017, Perşembe 01:01
UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği cezaya Fenerbahçe örneği

UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği 1 yıl men kararı doğru mu? Spor Hukukçusu ve Tahkim Kurulu eski üyesi Taner Ünlü, FutbolArena'ya değerlendirdi.

FutbolArena Röportaj - Otoritelere göre adil olmayan bir karara imza atan UEFA, Beşiktaş ve Lyon'a 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası verildiğini açıkladı. Spor Hukukçusu ve Tahkim Kurulu eski üyesi Taner Ünlü, 2 yıl içinde Beşiktaş'ın benzer bir olaya karışması halinde Avrupa'dan men edileceği kararı FutbolArena'ya değerlendirdi.
 

UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği 1 yıl men kararı doğru mu?


Taner Ünlü açıklamasında, "UEFA bu kararla kendi şampiyonasında yarışan takımları disipline etme yoluna gitti. Çünkü UEFA talimatında olan hükümleri daha önce konuşmuştuk. Para cezası verilebilirdi. Seyircisiz oynama ya da saha kapatma cezası verilebilirdi. Ancak UEFA bu kararlar ile kulüpleri disipline edemediğini düşündüğü için yine talimatta olan bir hükümü uygulayarak kulüpleri disipline etme yoluna gitti. 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası seyircilerin bu tür olayları sebebiyet vermesini engelleyecektir. Bana da kararı okuyunca oldukça mantıklı geldi." diye konuştu.

FENERBAHÇE ÖRNEĞİ
Fenerbahçe örneği veren Taner Ünlü, "Fenerbahçe'ye de böyle bir ceza verilmişti. Hatırlayacağınız üzere Fenerbahçe seyircisinin devam eden süreçte hiçbir eylemi olmamıştı. Kulüpler de bu konuda çok hassas davranıyorlar." yorumunu yaptı.

'HER İKİ TAKIMA AYNI CEZANIN VERİLMESİ NORMAL'

Taner Ünlü, "Olayların Lyon'un sahasında olmasına rağmen her iki takıma da aynı cezanın verilmesi normal mi?" sorusuna "Normal. Temsilci raporlarında hem Lyon hem de Beşiktaş taraftarlarının bu işe dahil olduğu gösteriliyor. UEFA bu nedenle gelecek turnuvaları da kapsayacak disiplin cezaları veriyor. Seyircisi olaylara sebebiyet veren kulüplere aynı cezanın verilmesi çok normal." cevabını verdi.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.