comScore

Beşiktaş Beşiktaş

UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği ceza haksız mı? Avukat Emin Özkurt'tan tepki

20 Nisan 2017, Perşembe 11:56
UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği ceza haksız mı? Avukat Emin Özkurt'tan tepki

Avukat Emin Özkurt, UEFA'nın Lyon - Beşiktaş maçında çıkan olayların ardından verdiği cezayı değerlendirdi. FutbolArena'ya konuşan Emin Özkurt, Disiplin Kurulu'ndan gelen ceza hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Röportaj - UEFA Avrupa Ligi'nde geçtiğimiz hafta oynanan Lyon - Beşiktaş maçında çıkan olayların ardından UEFA Disiplin Kurulu Lyon ve Beşiktaş'a 2 yıl ertelemeli olarak 1 yıl men cezası verdi. 


UEFA'dan Beşiktaş'a ceza haberleri


Lyon - Beşiktaş maçında yaşanan olayların ardından UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği cezayı Spor Hukukçusu ve Avukat Emin Özkurt, FutbolArena'ya değerlendirdi. 

"ADALETLE BAĞDAŞMAYAN BİR CEZA"
"Son derece ağır ve adaletle bağdaşmayan bir ceza. Bu cezanın Beşiktaş'la Lyon'u eş tutar gibi gösterilmeye çalışması da adaletsizliği gölgelemeye amacıyla yapılmış manevra gibi görünüyor. Olayların gelişimine ve Lyon'un iç sahasında gerçekleşmiş olmasına bakıldığında tüm bu unsurlar Beşiktaş ile Lyon arasında ayrım yapılması gerekiyordu. Beşiktaş'ın bu arada para cezası haricinde herhangi bir ceza alması zaten çok ağır olurdu. Şimdi böyle ertelemeli dahi olsa bir men cezası alınmış hukuka ve UEFA'nın kendi önceki kararlarına da örtüşmeyen uygulama."

"İTİRAZ SÜRECİ HEMEN..."

"Mutlak suretle itiraz süreci yapılmalı. Yine UEFA içindeki Tahkim Kurulu'na başvuru imkanı var. Önceki kararlar çok iyi şekilde UEFA Tahkim Kurulu'na sunulmalı. 

"BU KADAR HUKUKİ BAKIMDAN KABUL EDİLEMEZ"

Bu UEFA'nın kararı hukuki bakımdan kabul edilemez bir karardır. Ayrıca olayların gelişimini göz önünde bulundurduğumuzda biliyorsunuz Türklerin bulunduğu tribünde Lyon taraftarlarının organize ve alt yapısında Faşist düşüncelerin yer aldığı bir grubun yaptığı saldırıydı bu. Yüzleri maskeli, siyah bereli grubun saldırı yaptığı süreçtir. Beşiktaş'a burada meşaleden dolayı para cezası verilebilirdi. Daha önceki almış olduğu para cezası iki katına şeklinde uygulanabilirdi. Her bakımdan oldukça ağır ve aykırı bir kararla karşı karşıyayız.

FutbolArena akşam haberleri (23 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.