comScore

Beşiktaş Beşiktaş

UEFA'dan Lyon maçı sonrası Beşiktaş'a şok ceza! Men kararı....

19 Nisan 2017, Çarşamba 21:29
UEFA'dan Lyon maçı sonrası Beşiktaş'a şok ceza! Men kararı....

UEFA, Lyon - Beşiktaş maçında çıkan olayların ardından kararını açıkladı. Beşiktaş - Lyon maçı öncesi UEFA Disiplin Kurulu Lyon - Beşiktaş maçında çıkan olayların faturasını kesti. 

FutbolArena - UEFA Disiplin Kurulu, geçtiğimiz hafta Fransa'da oynanan Lyon - Beşiktaş çıkan olayların ardından verdiği cezayı açıkladı. 


Beşiktaş Avrupa kupalarından men mi edildi?


UEFA Avrupa Ligi'nde geçtiğimiz hafta oynanan Lyon - Beşiktaş maçı öncesinde tribünlerde çıkan olaylar, taraftarın sahaya girmesi ve bundan dolayı maçın geç başlaması UEFA'nın iki kulübü de disiplin kuruluna sevk etmesine neden oldu. Beşiktaş ve Lyon'un UEFA'da disiplin kuruluna sevk edilmesinin ardından iki kulübün aldıkları ceza belli oldu. 

2 YIL ERTELEMELİ 1 YIL MEN CEZASI!
UEFA, geçtiğimiz hafta Fransa'da oynanan Lyon - Beşiktaş maçında tribünlerde çıkan olaylar ve taraftarın sahaya girmesiyle ilgili olarak verdiği cezayı açıkladı. Beşiktaş ve Lyon'a 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası verdiğini açıkladı. UEFA ayrıca hem Beşiktaş, hem de Lyon'a 100 bin euro para cezası verdi. 


Beşiktaş ve UEFA'da 2 yıl ertelemeli ceza ne demek?


UEFA Avrupa Ligi'nde geçtiğimiz hafta oynanan Lyon - Beşiktaş maçında tribünlerde çıkan olaylar ve taraftarların sahaya girmesi nedeniyle disiplin kurulu cezaları açıkladı. Buna göre Beşiktaş ve Lyon, 2 yıl ertelemeli 1 yıl Avrupa'dan men cezası aldı. Peki 2 yıl ertelemeli 1 yıl men cezası ne demek? Beşiktaş Avrupa kupalarından men mi edilecek? sorusunun cevaplarını da hemen sizler için derliyoruz. Lyon - Beşiktaş maçı öncesi çıkan olayların ardından Beşiktaş ve Lyon eğer Avrupa kupalarında 2 yıl içinde bir maçta bu olayı tekrarlamaları halinde 1 yıl boyunca Avrupa kupalarından men edilecekler. 


Beşiktaş ve Lyon UEFA'dan neden ceza aldılar?


UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu'nun açıklamasında her 2 takım taraftarlarının da çıkan olaylarda sorumlu olduğu belirtildi. Lyon'a verilen cezanın gerekçesi olarak taraftarların neden olduğu olaylar, meşale yakılması, merdivenlerde boşluk bırakılmaması ve 2. golden sonra seyircilerin saha içine girmesi olarak gösterdi. Beşiktaş'a verilen ceza ile ilgili olarak da taraftar olayları, meşale yakılması ve yabancı madde atılması gösterildiFİKRET ORMAN LYON'A TEPKİ GÖSTERMİŞTİ!

"NE OLDUKLARI BELLİ DEĞİL"

"Kar maskeli ne olduğu belli olmayan insanların taraftarlarımıza saldırmasıyla olaylar başladı. Kar maskeli kişi, Lyon başkanıyla da konuştu saha içerisinde. Çoluk çocukların olduğu yerlerde sopalarla saldırdılar. Maçta gol oluyor, kale arkasından hepsi sahaya giriyor. 

Bizim talebimiz olmamasına rağmen Lyon 17 bin taraftarımıza bilet sattı. Hemen UEFA'ya başvurduk, bu durumu istemedik diye. Lyon başkanı, 'Beşiktaş iyi organize olmuş' diyor. Bunu biz değil, Lyon organize etti. Biletleri biz satmadık ki! Lyon 1 milyon lira hasılat elde etmiş. Para kazanmak için fazla bilet sattılar. Bilerek de üst tribünde toplamışlar."

"LYON BAŞKANI TAKIMINA GÜVENMİYOR"

"Rövanş seyircisiz oynansın diyorlar. Bu ayıptır! Vodafone Arena'da mı oynandı maç? Hayır. Vodafone Arena'da taraftarıyla birlikte Beşiktaş'ı yenemeyeceklerine inanıyorlar. Lyon başkanı kendi takımına güvenmiyor. Maç sahada kaznaılır. Biz takımımıza inanıyoruz ve turu geçeceğiz."

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Haziran 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.