comScore

Beşiktaş Beşiktaş

UEFA ve Ajax'tan Beşiktaş açıklaması

17 Mart 2017, Cuma 13:40
UEFA ve Ajax'tan Beşiktaş açıklaması

Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan siyasi kriz nedeniyle Ajax ile Beşiktaş'ın eşleşip eşleşmeyeceği merak edilirken UEFA'dan bir açıklama geldi.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi son 16 turunda Olympiakos'u eleyerek çeyrek finale yükselen Beşiktaş'ın Ajax ile eşleşip eşleşmeyeceği merak ediliyor. Türkiye ile Hollanda arasında yaşanan siyasi kriz nedeniyle bu konu gündeme geldi.

DHA'da yer alan habere göre; UEFA bu durumun bir risk teşkil etmediğine işaret etti. Bugün Nyon'da yapılacak kura çekimi öncesinde UEFA internet sitesinde yapılan duyuruda "Kura programında herhangi bir farklılık yoktur, 8 takım da birbiriyle eşleşebilecek" denildi.


Ajax teknik direktörü Peter Bozs'dan Beşiktaş açıklaması


Ajax'ın Kopenhag'ı 2-0 yenerek Avrupa Ligi'nde çeyrek finale çıkmasının ardından konuşan teknik direktör Peter Bozs "Maalesef iki ülke arasında şu an bir gerginlik var. Ama sonuçta kurayı çekenler bizler değiliz. Bu durum bizim elimizde değil. Bizi hangi takım çıkarsa gidip oynayacağız" şeklinde konuşmuştu. 
Hollanda'da bir spor internet sitesinin "Ajax'ın çeyrek final rakibi kim olsun" anketinde ise Beşiktaş % 5 oyla en az seçilen takım olmuştu.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.