comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Talisca Fenerbahçe derbisinde oynayacak mı? Beşiktaş'tan itiraz açıklaması geldi

18 Şubat 2018, Pazar 00:16

Beşiktaşlı futbolcu Talisca'nın Konyaspor maçında gördüğü sarı kartın ardından cezalı duruma düşmesi üzerine, siyah beyazlı kulübün yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu itirazda bulunacaklarını açıkladı. 

FutbolArena - Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıoğlu, Atiker Konyaspor maçında gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen Talisca'nın durumuyla ilgili itirazda bulunacaklarını açıkladı. Konyaspor maçında kendisine faul yapılmasına rağmen kartı gören futbolcunun Talisca olduğunu söyleyen Beşiktaş yönetiminden Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Beyaz TV'ye bağlanarak konu hakkında açıklamalarda bulundu. 
 

Talisca'nın cezası kalacak mı?


Beşiktaş yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Talisca'nın Konyaspor maçında gördüğü sarı kartla ilgili itiraz edeceklerini söylerken şu ifadeleri kullandı:

"BU KURALIN TALİMATI VAR. EĞER YOKSA BİLE..."
Türk futbolunun mahkemesi TFF'nin kurullarıdır. Mahkemeler Türkiye'de şöyle karar verir. Türk milleti adına karar verir. Neden Türk milleti adına yazar? Türk milletinin adalet duygusunu yerine getirirler. Kamu vicdanını rahatlatıcı karar verirler. Türk milleti adına verilmesi gereken kararın ne olduğunu tartışmıyorum. Vicdanları rahatlatmak için verilmesi gereken karar belli. Bununla ilgili talimatta gereken madde var zaten. Eğer yoksa bile, geçmişte yaşadık. Caner'le ilgili talimat değişti. PFDK, TFF ne yapıyorsa yapsın. Kamu vicdanını rahatlatsın. Hakemler yaptığı bir şeyin, düzeltildiğini görecek. Es geçilmiyor, düzeltiliyor. Hakemler bundan sonra yapmamaya çalışacak. İnsanların ve futbolcuların adalete olan güveni gelecek. Bakın hata yapılsa bile düzeltiliyor. Çok önemli değil. Talisca derbide oynasın, oynamasın. Mesele bu değil. 

"BEN FENERBAHÇE'NİN YERİNDE OLSAM TALİSCA'NIN CEZASININ KALKMASINI İSTERİM"

Ben Fenerbahçe'nin yerinde olsam Talisca'nın cezasının kaldırılmasını isterim. Eğer olmazsa uzun yıllar konuşulacak bir hata. Bize inanılmaz baskı var. Neden masaya vurmuyorsunuz diyorlar. Ne yapalım yani? Başvuracağız. Bir tane hukuk yolumuz var."

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri turu (22 Haziran 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.