comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Slaven Bilic'ten Atiba ve Chelsea iddiası! - Beşiktaş Haberleri

15 Mart 2017, Çarşamba 23:39
Slaven Bilic'ten Atiba ve Chelsea iddiası! - Beşiktaş Haberleri

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Slaven Bilic, Atiba ile N'Golo Kante'yi kıyasladı. Hırvat teknik adamdan oldukça çarpıcı yorumlar geldi. 

FutbolArena - West Ham United Teknik Direktörü Slaven Bilic, siyah beyazlılardan eski oyuncusu ve West Ham'a transfer etmek istediği Atiba ile Chelsea'den N'Golo Kante'yi kıyasladı. 


Slaven Bilic'ten Atiba yorumu


Leicester City'de sergilediği başarılı performansın ardından Chelsea'ye transfer olan N'Gole Kante ile Atiba'yı kıyaslayan Bilic, iki futbolcu hakkında da övgü dolu sözler sarfederken, aralarındaki farktan da bahsetti. Tivibuspor'a konuşan Slaven Bilic'in yorumları şu şekilde:

"ATİBA EN İYİSİ OLMASA DA EN İSTİKRARLISI"
Hatırladığınız gibi. Belki de Atiba, ondan daha iyidir. Bunu söylemek çok zor. Atiba en iyi olmasa bile en istikrarlı Beşiktaşlı oyuncu. Son 4 yıldır falan. Takımın dengesini koruyor. Dengede tutuyor. Kante ile aynı mevkide oynuyor. Yine de Atiba biraz farklı. Kante de pas hatası yapmıyor.

"ATİBA ZOR DURUMLARDAN ÇIKABİLİYOR"

Şöyle hissediyorum, öldürücü bir pas atmak isterse o topu verecektir. Ancak o öldürücü pası düşünmüyor. Top rakibin ayağındaysa topu kapmayı, ikinci pas için orada olmayı seviyor. Atiba da bunu seviyor. Kante bence bu konuda daha iyi. Atiba topa basıyor. Atiba bana göre evet, harika bir oyuncu. Zor durumlardan çıkabiliyor. Güzel bir karşılaştırma bu. Sonuçta nerede olduğunuz biraz da şansa bağlı.

"ATİBA BELKİ ŞU AN CHELSEA'DEYDİ"

"Bununla birlikte Kante de inanılmaz bir oyuncu. Eğer Kante gerçekten Leicester'a gitmeseydi, onun yerine Trabzon'a gitseydi o zaman, Atiba Leicester'da olsaydı belki şu an Chelsea'de olacaktı. Hakikaten favorimdir o benim.

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.