comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Şenol Güneş'ten UEFA'ya ceza tepkisi

19 Nisan 2017, Çarşamba 22:27
Şenol Güneş'ten UEFA'ya ceza tepkisi

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve tecrübeli stoper Tosic, Lyon maçı öncesi basın toplantısında konuştu.

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi çeyrek final rövanş maçı öncesinde Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Tosic basın toplantısında konuştu.


Dusko Tosic'ten Lyon maçı öncesi Marcelo yorumu


Tosic "Yarınki maçın önemini biliyoruz. Tarihi bir değeri var. İyi bir sonuç alacağımıza inanıyoruz" derken, "Marcelo'nun eksikliği kötü oldu ama hepimiz %100 performans göstereceğiz." ifadelerini kullandı. 

Marcelo'nun çok önemli bir oyuncu olduğunu da söyleyen Tosic, "Yine de Beşiktaş'ın geniş bir kadrosu var ve sahaya 11 kişi çıkacağız" ifadelerini kullandı.


Şenol Güneş, UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği ceza hakkında ne dedi?


UEFA'nın ilk maçta çıkan olaylar nedeniyle Beşiktaş ve Lyon'a verdiği cezaları da değerlendiren Şenol Güneş, "Ceza kararını UEFA mı, yoksa Lyon mu aldı bilmiyorum. Zamanlama ve adalet olarak tartışmaya açık. Hatalı bir karar." dedi.
Vicdanları rahatsa diyecek bir şeyimiz yok ifadelerini kullanan Şenol Güneş, "Karar kulübümüz tarafından haklı görülebilir ve kabul edilebilir değildir..Gerekli itirazları yapacağız.." şeklinde konuştu. 

Şenol Güneş, "UEFA, Lyon ve Beşiktaş arasında Lyon'un tarafından durmuştur." derken bu kararın haksız olduğunu açıkladı. 

Oldukça agresif bir basın toplantısı yapan Şenol Güneş, UEFA'ya sitemlerini sürdürürken, "Bizi maçtan önce etki altına alacak şekilde ceza açıklıyorlar ama boğazımızdan da assalar savaşacağız" şeklinde konuştu. 

Bu kararda kazanan taraf Lyon, kaybeden ise Beşiktaş ve futboldur ifadelerini kullandı. Güneş ayrıca "Bu, sinirleri germek için alınmış bir karar. O gün Lyon'da sahaya siyah maskelerle girenlere ne yapıldı, bilmiyoruz." dedi. 

Biz Lyon'da oyuncumuza yabancı madde atıldığında, istesek yere yatar maçı iptal ettirirdik diyen Şenol Güneş, "Ben futboldan yana tercihimi kullandım." ifadelerini kullandı.

Şenol Güneş verilen cezayı Demokles'in kılıcına benzetirken, son olarak Lyon Başkanı Aulas'ın "Karar 2 takım için de doğru" açıklamasına cevap verdi ve "Ortada 2 değil 3 takım var. Lyon ve UEFA 2 takım. Bu karar o iki takım için doğru. Biz üçüncü takımız. Bizim için doğru değil" şeklinde konuştu.


Şenol Güneş'ten futbolcu ve taraftarlarına Lyon maçı öncesi mesaj


Maçla ilgili de görüşlerini bildiren Güneş, "İlk maçta da söylediğim gibi, iki iyi takımın maçı olacak. Bırakalım sahada güçlerini göstersinler. Oyuncularımın yeteneğine de karakterine de güveniyorum" ifadelerini kullandı.

Taraftarlarını da uyaran Şenol Güneş, "Roma maçında da taraftarları provoke etmeye çalışmışlardı, bunlara yarın dikkatli olmalıyız." dedi. 


Caner Erkin Lyon maçında oynayacak mı?


Caner Erkin'in sakatlığı hakkında da konuşan Şenol Güneş, "Eksiklik diye bir şey kabul etmiyorum. Önemli olan kimin oynadığı değil, oynayanın sahada ne verdiğidir. Caner şimdi böyle bir maçta sakatlanırsa tekrar çok daha fazla geri gidebilir. Zamana ihtiyacı var" dedi. Buna karşın Güneş, Caner'in yarın kadroda olacağını ifade etti.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.