comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Quaresma mı, Lens mi? İşte rakamlar

16 Mart 2017, Perşembe 10:32
Quaresma mı, Lens mi? İşte rakamlar

Beşiktaş'ın yıldızı Ricardo Quaresma ile Fenerbahçeli Jeremain Lens'in performanslarını inceledik.

FutbolArena - Bu sezon lige damga vuran iki isim var. Biri Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma diğeri de Fenerbahçe'nin tartışmasız en önemli ismi Jeremain Lens. Kanatta oynayan ve takımlarının hücumlarını yönlendiren iki oyuncu ile ilgili de kıyaslamalar ve yorumlar yapılıyor. Peki rakamlar ne diyor? Hangisi daha etkili ve takımına daha çok katkı sağlamış durumda.


Ricardo Quaresma ve Jeremain Lens'in attığı goller ve asistleri


Lig maçları baz alındığında Lens, daha etkili bir görüntü çizmiş durumda. 3 gol 9 asiste imza atan Hollandalı toplamda 12 gole katkı sağladı. Quaresma ise ligde 1 gol 10 asist ile 11 gole katkı sağladı.

Kupa ve Avrupa Kupaları da eklendiğinde bu sefer Quaresma bir adım öne çıkıyor. 5 gol 12 asist ile 4 gol 12 asist yapan Lens'in önünde bulunuyor.
İkili arasında toplamda Q7 lehine bir gol fark bulunsa da Lens bu rakamlara daha az maç sayısıyla ulaştı. Hollandalı 24 maçta bu performansa ulaşırken Quaresma ise 34 maçta bunu yaptı. Bu açıdan bakıldığında Lens, aldığı süreler içerisinde Portekizliden daha verimli bir görüntü çizdi.

FutbolArena haber turu (23 Mayıs 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.