comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lyon maçı öncesi Vodafone Arena'da UEFA protestosu - Beşiktaş Haberleri

20 Nisan 2017, Perşembe 21:32
Lyon maçı öncesi Vodafone Arena'da UEFA protestosu - Beşiktaş Haberleri

Beşiktaş taraftarları Lyon maçı öncesi Vodafone Arena'da UEFA'yı protesto etti. 

FutbolArena - UEFA Avrupa Ligi'nde bu akşam saat 22:05'te oynanacak Beşiktaş - Lyon maçı öncesinde müsabakaya yaklaşık 2 saat kala maçın hakemleri UEFA formasıyla stada çıkıp zemini gezdikleri sırada tribünlerde protesto oldu. 

BEŞİKTAŞ TARAFTARLARINDAN UEFA PROTESTOSU!
Beşiktaş - Lyon UEFA Avrupa Ligi maçı öncesi maçın hakemi Miodrag Mazic ve yardımcıları müasbakanın başlamasına 2 saat kala Vodafone Arena çimlerine yasak bastı. Hakemlerin zemini gezdikleri sırada stada gelen Beşiktaş taraftarları ıslık eşliğinde hakemleri ve aynı zamanda UEFA'yı protesto etti. 

Hatırlanacağı üzere UEFA Disiplin Kurulu, Fransa'da oynanan Lyon - Beşiktaş maçının başında yaşanan olaylar ve taraftarların sahaya girmesinin ardından her iki kulübe de 2 yıl ertelemeli olarak 1 yıl Avrupa'dan men cezası vermişti ve bu karara Türk spor kamuoyundan büyük tepki gelmişti. Beşiktaş kulübü Cuma günü Tahkim'e giderek bu karara itiraz edecek. 
 

UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği cezaya Türk spor kamuoyundan sert tepkiler


UEFA Disiplin Kurulu'nun cezayı açıklamasının ardından A Spor'da Serkan Korkmaz, bu cezanın skandal bir karar olduğunu ve içine sindiremediğini söyledi. Serkan Korkmaz'ın yorumları şu şekilde:

"Üzücü ve şaşırtıcı bir karar. Beşiktaş'a yapılan büyük bir haksızlık. 3. bir kişi gibi düşünelim. Bir Belçikalıyı düşünelim. Maçı canlı izleyen genç bir delikanlıya diyorsunuz ki, iki kulübe de aynı ceza verildi. Kiev'deki olaylar nedeniyle Beşiktaş'ın cezası katlamalıymış. O zaman ben de soruyorum. Neden maçlarda ev sahibi kavramı diye bir şey var? Beşiktaş'ın sahasında böyle olaylar yaşanmadı hiç."

FutbolArena akşam haberleri (25 Nisan 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.