comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lyon Başkanı Aulas'tan ceza sonrası skandal açıklama! - Beşiktaş Haberleri

19 Nisan 2017, Çarşamba 21:35
Lyon Başkanı Aulas'tan ceza sonrası skandal açıklama! - Beşiktaş Haberleri

Lyon Başkanı Jean Michel Aulas, UEFA'nın Beşiktaş ve Lyon'a verdiği cezanın ardından açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi'nde geçtiğimiz hafta Lyon - Beşiktaş maçında yaşanan olayların ardından Disiplin Kurulu her iki kulübe de 2 yıl ertelemeli olarak 1 yıl men cezası verdi. 

UEFA'nın verdiği bu kararının ardından Lyon Başkanı Jean Michel Aulas yine özellikle siyah beyazlı taraftarlarla birlikte Türk spor kamuoyunu kızdıracak nitelikte açıklamalarda bulundu. 


Beşiktaş ve Lyon UEFA'dan neden ceza aldılar?


UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu'nun açıklamasında her 2 takım taraftarlarının da çıkan olaylarda sorumlu olduğu belirtildi. Lyon'a verilen cezanın gerekçesi olarak taraftarların neden olduğu olaylar, meşale yakılması, merdivenlerde boşluk bırakılmaması ve 2. golden sonra seyircilerin saha içine girmesi olarak gösterdi. Beşiktaş'a verilen ceza ile ilgili olarak da taraftar olayları, meşale yakılması ve yabancı madde atılması gösterildi


Lyon Başkanı Aulas'tan UEFA'nın Beşiktaş'a verdiği ceza hakkında açıklama


Lyon Başkanı Jean Michel Aulas, UEFA Disiplin Kurulu'nun verdiği cezanın ardından sıcağı sıcağına açıklama yaptı. Aulas, "Karar iki takım için de doğru. Beşiktaş için zor olabilir. Yarın burada bir maç var ve karar son dakika verilmiş. Verilen kararın adil bir karar olduğunu düşünüyorum. Belki Beşiktaş için biraz ağır olmuş olabilir." ifadelerini kullandı. 

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.