comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lyon Başkanı Aulas'tan 15 Temmuz darbe sözleri - Beşiktaş Haberleri

21 Nisan 2017, Cuma 02:15
Lyon Başkanı Aulas'tan 15 Temmuz darbe sözleri - Beşiktaş Haberleri

Lyon Başkanı Jean Michel Aulas, Beşiktaş maçının ardından Fransız basınına konuştu. 

FutbolArena Dış Haberler - UEFA Avrupa Ligi'nde Beşiktaş'ın, Lyon'a penaltılarla elendiği çeyrek final rövanşının ardından Fransız kulübünün başkanı Jean Michel Aulas, ülke basınına açıklamalarda bulundu. 

"15 TEMMUZ DARBE GECESİNDEN SONRA..."
"Bu gece Beşiktaş karşısında gerçekten savaştık. Aynı zamanda büyük bir rahatlık duyuyoruz. Temmuz ayında Türkiye'ye geldiğimizde darbe oalylarına yakalanmıştık. O süreçten bu yana ilk maçımızdı. Türkiye'de neyse ki herhangi bir olay olmadı. 

"UNUTULMAZ BİR ZAFER"

"Muhteşem bir takımımız var. Son maçlarda ve yaşananlardan ötürü gerçekten acı çektik. Beşiktaş karşısında turu geçtik ve çok mutluyuz. Eleştirilerden korkmadan söyleyebilriim artık. Bruno Genesio harika bir teknik adam. Beşiktaş'a karşı çok iyi bir takım sahaya çıkardı ve güzel futbol oynadık."

"HARİKA BİR DENEYİM OLDU"

Lyon'un yarı finale yükselmesi hakkında da konuşan Aulas, "Lyon açısından muhteşem ve unutulmaz bir geceydi. Harika bir deneyim oldu. Gerçekten kulüp, aile ve takım olarak çok iyi dayanışma gösterdik.

"ŞAPKA ÇIKARMAK İSTİYORUM"

Aulas penaltı atışlarında turu geçmeleri hakkında, "İlk defa sanırım. O an gerçekten büyük bir heyecan yaşadık." Bruno Genesio'ya şapka çıkarmak istiyorum. Maç içinde atak oynayan ve saldıran bir Lyon izletti." diye konuştu. 

FutbolArena akşam haberleri (25 Nisan 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.