comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Fikret Orman yeni Mehmet Üstünkaya tesisinin maliyetini açıkladı

19 Mart 2017, Pazar 17:33
Fikret Orman yeni Mehmet Üstünkaya tesisinin maliyetini açıkladı

Fikret Orman, bu şık yapıyı kulübe kazandırmanın gururunu yaşadığını açıkladı.

FutbolArena - İstanbul'da Beşiktaş'ın yeni tesisinin açılışını gerçekleştiren başkan Fikret Orman, tören sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

'11 MİLYON TL MASRAF YAPTIK'
İhlas Haber Ajansı'nın haberine göre Mehmet Üstünkaya tesisinin açılışının ardından konuşan Fikret Orman, bu şık yapıyı kulübe kazandırmanın gururunu yaşadığını açıkladı.

Orman konuşmasında, "Son zamanlarda attığımız adımlarla kulüp marka değeri olarak Türk futbol endüstrisinde zirvede yer almıştır. Bütün camiamızın uzun zamandır istediği bir tesis yapma ihtiyacı vardı. Şu anda da Türkiye'nin en şık tesislerinden birini kulübümüze kazandırmanın gururunu yaşıyoruz. Tesise adını verdiğimiz değerli büyüğümüzü de saygıyla anmaktan gurur duyuyorum. Bizim çocukluğumuz şampiyonsuzlukla geçti, o dönem büyük borç üzerindeydi takım. O dönemde Mehmet Üstünkaya ve yönetimi hepsi beraber olup kulübe para kazandırıp takımı şampiyon yaptılar. 11 ay gibi bir sürede inşa ettik tesisi. 11 milyon TL üzerinde masraf yaptık. Burası bizim malımız, burası da bizim yerimiz. Hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.
 

Akatlar Mehmet Üstünkaya No:1903 Sosyal Tesisi özellikleri


İşte Beşiktaş'ın resmi siteden yayınladığı tanıtım yazısı:

3 katlı tesisin giriş katı ve üst katında 2 restoran ve 2 adet özel toplantı salonu hizmet veriyor. Giriş katında yer alan ve 100 kişilik bir kapasiteye sahip olan Casual Restoran sabah 9.00 ile gece yarısı arasında konuklarını dünya mutfağının lezzetli yemekleri ile buluşturuyor. Pazar günü açık büfe brunch hizmeti restoranın ayrıca ‘Field' adlı 2500 m2'lik bir bahçe alanı bulunuyor. Bahçe alanında geniş bir çocuk oyun parkı da yer alırken, alanda kermes, festival, sinema gösterimleri, düğün, doğum günü ve lansman gibi özel etkinlikler düzenlenebiliyor.

İTALYAN MUTFAĞI

Tesisin en üst katında yer alan Bold Restoran ‘fine dining' konsept ile müşterilerine İtalyan mutfağından tatlar sunuyor. Maç günlerinde özel menüler sunacak olan restoran öğle 12.00 ile gece yarısı arasında hizmet veriyor. Sahne kurulumunun da yapılabildiği restoran özel etkinliklere ev sahipliği yapabiliyor. Bu tür etkinliklerde yine üst katta yer alan ‘Blackhall' adlı alan Bold Restoran'ın kapasitesini artırmak için açılabiliyor. 

TOPLANTI ODASI

Tesisin en üst katında toplantı ve eğitimler için kullanılmak üzere 58 m2'lik bir oda bulunuyor. Ayrıca katta arkaya bakan bir de açık teras bulunuyor. 

FİTNESS SALONU

Tesisin en alt katında kapalı yüzme havuzu ile onunla bağlantılı bir açık yüzme havuzu bulunuyor. Aynı katta 450 m2'lik alana kurulmuş bir de fitness salonu yer alıyor.  2 stüdyo alanının yer aldığı salonda SPA ve masaj salonları da bulunuyor.

FutbolArena haber turu (23 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.