comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Erman Toroğlu: "Oğuzhan'ın koluna gelen top kesin penaltı"

20 Mart 2017, Pazartesi 09:35
Erman Toroğlu:

Spor yorumcusu Erman Toroğlu, Beşiktaş ile Antalyaspor arasında oynanan maçta hakem Mete Kalkavan'ın verdiği kararları değerlendirdi.

FutbolArena - Spor Toto süper Lig'in 25. haftasında Beşiktaş deplasmanda Antalyaspor ile golsüz berabere kaldı. Spor yorumcusu Erman Toroğlu, maçın hakemi Mete Kalkavan'ın verdiği kararları değerlendirdi.

"OĞUZHAN'IN POZİSYONU PENALTI"
Sabah Gazetesi'nde yazan Erman Toroğlu, "Oğuzhan'ın koluna gelen top kesin penaltı. Top, kol açıkken geliyor, Oğuzhan topun gelişini görüyor, top koluna vurduktan sonra kolunu kapatıyor.
Hakemin gözü önünde ama hakem de "Kapalıyken vurdu" diyor." ifadelerini kullandı.

"ADALETLİ DEĞİL"

Aboubakar'ın kırmızı kartını da değerlendiren Erman Toroğlu, "Aboubakar'ın ilk gördüğü sarı kart yüzde 100 doğru. Peki ikinci sarı kart doğru mu? Degaj sırasında kaleciyi sakatlayıcı bir hareketi yok, tehlikeli bir hareket yok, ikisi arasında temas da yok. Gerekirse faul verirsin ama sarı kart fazla. Adaletli değil. Degaj yapılacağı zaman top, elden çıkıp vuruş yapılana kadar kalecilerin kontrolünde sayılır. Top, ayaktan çıkana kadar kalecinin elindeymiş gibi kabul edilir. Yani bir başka oyuncu tarafından müdahale edilmemesi gerekir. Ama kaleci topu istediği yere zaten vurdu, temas da yok. Faul verirsin ama sarı kart ağır olur... Benim yorumum." dedi.

FutbolArena akşam haberleri (23 Mayıs 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.