comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan çılgın Vodafone Park geliri

20 Haziran 2017, Salı 09:33
Beşiktaş'tan çılgın Vodafone Park geliri

Beşiktaş, ezeli rakipleri boş tribünlere oynarken, taraftar gelirleri ile bütçesinin en büyük kalemini oluşturdu.

FutbolArena - Beşiktaş'ta yeni stadyum Vodafone Park'ın açılması ile adete yeni bir devir başladı. Maçalarını kapalı gişe oynayan siyah beyazlı takım kasasını doldurdu.

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, Ezeli rakipleri boş tribünlere oynarken, taraftar gelirleri Beşiktaş'ın bütçesinin en büyük kalemini oluşturdu. 42 milyon dolarla naklen yayın gelirleri ikinci, 21 milyon dolarla sponsorluklar üçüncü sırada.
Bütün kulüplerde naklen yayın gelirleri ilk sırada yer alırken, Beşiktaş taraftarı bu alanda şampiyonluğu kimseye bırakmadı. Kara Kartal'ın bütçesinde 44.6 milyon dolarla tribün gelirleri ilk sıraya oturdu.SPONSORLUKTA DEVRİM YAPTILAR

Beşiktaş'ın ikinci gelir kaleminde ise 42 milyon dolarla naklen yayınlar var. Performans gelirleri ise bu kaleme dahil değil. Siyah-Beyazlılar ayrıca performans ve galibiyet primleriyle de önemli bir gelir elde etmeyi başardı. Kartal'ın üçüncü ve en önemli gelir kalemlerinden biri de sponsorlar. Yönetim, bu alanda da devrim yaptı... Yıllık sponsorluk gelirlerini 21 milyon dolar seviyesine çıkarmayı başardı. Ancak yönetim bu konuda çok daha yüksek rakamlar hedefliyor.ŞAMPİYONLAR LİGİ GELİRLERİ HARİÇ

Başkan Fikret Orman ve ekibi, Şampiyonlar Ligi'nden gelecek paraları ise bütçeye koymadı. Siyah-Beyazlı yönetim bütçesini oluştururken, daha net ölçülebilir rakamlar üzerinden planlamaya gitti. Bütçedeki bu iyileşmeye karşılık sporcu sözleşmelerinden ise beş yıl önceye göre yarı yarıya bir azalma var. Yönetim bu bütçe disiplinini koruyarak, 10 yıl içinde Beşiktaş'ı k,r eden bir kulüp haline dönüştürmeyi hedefliyor.

Siyah Beyazlı takımla ilgili diğer gelişmeler için Beşiktaş Haberleri özel sayfamızı takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.