comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta yeni transfer dönemi

19 Mayıs 2017, Cuma 11:24
Beşiktaş'ta yeni transfer dönemi

Beşiktaş yönetimi Mitrovic transferinde yaşanan hayal kırıklığından sonra transferde tüm yetkiyi Şenol Güneş'e verdi.

FutbolArena - Beşiktaş yönetimi devre arasında transfer edilen Mitrovic transferinden beklenen verimi alamadı ve oyuncu büyük hayal kırıklığı yarattı. Yönetim yaşanan bu olaydan sonra transfer tek yetkili ismi Şenol Güneş olarak belirledi.

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, Şimdiye kadar scout ekibinin izlediği oyuncuları, daha sonra Başkan Fikret Orman takip ediyordu. Diğer yöneticilerin de gözetim altına aldığı isimler hakkında Teknik Direktör Şenol Güneş'ten sadece görüş alınıyordu. Olumsuz bir dönüş olsa bile transfer kararı verilebiliyordu.
Ancak yönetim gelecek sezondan itibaren tarzını değiştirme kararı aldı. Yeni dönemde transferde son karar mercii Şenol Güneş olacak. Tercihleri tecrübeli hoca yapacak.

HATALAR DA MİNİMİZE EDİLECEK

Yönetim, scout ekibi tarafından izlenen isimlerin listesini en son Teknik Direktör Şenol Güneş'in önüne koyacak. Bütün kriterler tutsa bile Şenol Güneş'in onay vermediği isimler alınmayacak. Son dönem yapılan transferlerde yaşanan 'sapmalar' nedeniyle yönetimin bu yönteme gittiği öğrenildi. Özellikle çok ciddi bir yatırım yapılan Matej Mitrovic'ten verim alınamaması nedeniyle tecrübeli teknik adamın son kararda etkin olmasına karar verildi.

HOCANIN KAFASI RAHAT OLACAK

Bu yöntemle Şenol Güneş'in kafasındaki sisteme uygun oyuncuların alması için de imkan verilecek. Yönetimin bu konudaki görüşü ise şöyle: "Bazen çok kaliteli oyuncular alınsa da hocanın sistemine uymadığı zaman olumlu geri dönüşler olmayabiliyor. Daha kompakt bir yapı düşünülerek transferlerin yapılması için bu yöntem sağlıklı sonuçlar verecektir. Hocanın da yönetimin de kafası bu şekilde rahat olacaktır. Hoca son kararı verecek."

Siyah Beyazlı takımla ilgili Son Dakika Transfer Haberleri için özel sayfamızı takip edebilirsiniz.
 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.