comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Yıldıray Şahinler, Alyanak'tan Porto maçı sonrası TFF'ye gönderme

14 Eylül 2017, Perşembe 17:17
Beşiktaşlı Yıldıray Şahinler, Alyanak'tan Porto maçı sonrası TFF'ye gönderme

Beşiktaş taraftarı olmasıyla bilinen ünlü oyuncu Yıldıray Şahinler, Porto maçının ardından TFF'ye göndermede bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde gruptaki ilk maçında deplasmanda Porto ile karşı karşıya geldi. Siyah beyazlılar son derece iyi bir futbol sergilediği müsabakada sahadan 3-1'lik galibiyetle ayrılarak Avrupa macerasına 3 puanla başladı. Öte yandan Beşiktaş'ın galibiyetinin ardından geçtiğimiz yıl Show TV'de yayınlanan İçerde dizisinde "Alyanak" karakterini canlandıran ve aynı zamanda sıkı bir Beşiktaş taraftarı olmasıyla bilinen Yıldıray Şahinler'in tweeti sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 


İçerde dizisi Alyanak karakterini canlandıran Yıldıray Şahinler'in Beşiktaş tweeti


Show TV'de bu yıl reyting rekorları kıran İçerde dizisinin sevilen karakterlerinden "Hasan Alyanak'ı" canlandıran ünlü oyuncu Yıldıray Şahinler, Porto - Beşiktaş maçının ardından kendisine ait sosyal medya hesabından Türkiye Futbol Federasyonu'na göndermerde bulundu. Sıkı bir Beşiktaş taraftarı olmasıyla bilinen Yıldıray Şahinler, Porto - Beşiktaş maçının ardından "Tekme atan rakiplere izin veren Türk hakemleri de izledi mi Şampiyonlar Ligi'ndeki Beşiktaş'ı? Korkak hocalar da izledi mi? Peki ya TFF? Siz izlediniz mi?" paylaşımını yaptı. Bu paylaşım özellikle Beşiktaş taraftarlarından büyük ilgi gördü. 


Yıldıray Şahinler kimdir?


Yıldıray Şahinler, 7 Şubat 1968 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Eğitim konusunda küçük yaşlardan itibaren kendisine has bir tabır takınan ve Suadiye Lisesi mezunu olan Şahinler, zaman içerisinde oyuncu olma merakı ile kendi nezdinde girişimler yapmaya başlamıştır.

İstanbul'da ki tiyatro okullarına başvuran ve ilk aşamada amatör eğitimler alarak kendisini geliştirme yoluna giden Şahinler, zaman içerisinde İstanbul Şehir Tiyatrosu kadrosuna girmeyi başarmıştır. İlk olarak 1988 yılında Turan Oflazoğlu tarafından sahnelenen Genç Osman tiyatrosunda kendisine yer bulmuş ve kariyerine start vermiştir.
1988 – 2007 yılları arasında İstanbul Şehir Tiyatrosu bünyesinde tam 16 ayrı tiyatro oyununda sahne alan usta oyuncu, kendisini sürekli daha da ileriye götürmüş ve profesyonel hale gelmiştir. Oynadığı tiyatro oyunlarından bazıları Theope, Çıkmaz Sokak Çocukları, Suç ve Ceza, Opla Zonun Dramı, Gılgameş ve Can Tarlası gibi oyunlar sıralanabilir. 2007 yılına kadar İstanbul Şehir Tiyatrosu'nun en iyi oyuncularından birisi olarak gösterilmiştir.

2007 yılında sahnelenen Barut Fıçısı tiyatro oyunu için ise yönetmenlik koltuğuna geçerek bu anlamda ilk ciddi adımını atmış ve tiyatro yönetmenliği görevine de soyunmuştur. 2007 ile 2014 yılları arasında ise Alevli Günler, Doğumgünü Partisi, Bezirgan ve İhtiyar Balıkçı ve Deniz isimli tiyatro oyunlarının yönetmenliğini yapmıştır.

2016 yılında ise Uluç Bayraktar tarafından yönetilen İçerde dizisinde Al Yanak karakterine hayat vermektedir. Dizide aynı zamanda Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Nihal Koldaş ve Rıza Kocaoğlu gibi isimler de yer almaktadır.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

 

FutbolArena haber turu (17 Mart 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.