comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın tartışılan Atınç Nukan transferine Uğur Karakullukçu'dan çarpıcı cevap

24 Temmuz 2017, Pazartesi 21:51
Beşiktaş'ın tartışılan Atınç Nukan transferine Uğur Karakullukçu'dan çarpıcı cevap

Beşiktaş'ın Cem Dizdar'a tepkisinin ardından Uğur Karakullukçu, "Leipzig bu transfer için çok uğraştı. Atınç Nukan zaten yeterince hırslı olsa ikinci kez oynayamayacağı takıma kiraya gelmezdi bence." ifadelerini kullandı.

FutbolArena - Beşiktaş'ın geçen sezon Atınç NukanLeipzig'e sattıktan sonra kiralaması hakkında şaibe göndermesi yapan TRT Spor yorumcusu Cem Dizdar polemiğe neden oldu. Beşiktaş resmi siteden Cem Dizdar'a tepki gösterirken, gazeteci Uğur Karakullukçu sosyal medyada Leipzig'in Atınç Nukan transferinin ne kadar zorlu geçtiğini anlattı. Beşiktaş Transfer gündemindeki son dakika haberleri FutbolArena'da!
 

Leipzig, Atınç Nukan'ı nasıl transfer etti?


Uğur Karakullukçu sosyal medyadan yayınladığı mesajlarda, "Leipzig teknik direktörü Ralf Rangnick'le Ocak 2016'da röportaj yapmıştım, adam Atınç'ı ikna etmek için bizzat İstanbul'a geldiğini, 5 saat dil döktüğünü anlatmıştı. Rangnick hocanın hayali kendi sözleriyle, "bu muhteşem donanıma doğru yazılımı yüklemeye çalışmak" idi... Olmadı. Hata bence Atınç'ın... Atınç zaten yeterince hırslı olsa ikinci kez oynayamayacağı takıma kiraya gelmezdi bence... Atınç'ın başarısızlığı transferi anlamsız kılmaz. Ezcümle, RB Leipzig'e ve Ralf Rangnick'in eline ben gidip başarısız olsam kabahati ya da yetersizliği kendimde ararım." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'tan Cem Dizdar'a Atınç Nukan cevabı:


"TRT Spor kanalında gazeteci Cem Dizdar tarafından Atınç Nukan'ın önceki yıl gerçekleşen Leipzig transferiyle ilgili şaibe imasında bulunulmuştur.

Hangi bilgi ve belgelere dayanarak şaibe imasında bulunduğunu merak ettiğimiz Sayın Cem Dizdar'a tüm arşivimiz, tüm dokümanlar bir gazeteci olarak inceleme yaparak kamuoyunu bilgilendirebilmesi adına sonuna kadar açıktır.
Aynı zamanda Sayın Cem Dizdar'a bu transfer ile ilgili RB Leipzig kulübündeki belgeleri de inceleyebilmesi için de kulübümüz tarafından tam yetki verilecektir.

'Kağıtlara bakmak lazım' diyen Sayın Cem Dizdar'a gerek Beşiktaş gerekse Leipzig tarafındaki tüm dokümanlar sunulacak, bununla da yetinmeyip belgeleri incelerken ihtiyaç duyacağı her türlü uzman danışmanlık hizmeti de kulübümüz tarafından sağlanacaktır.

Sayın Cem Dizdar'ın bu hakkı kullanması için kulübümüz tarafından kendisiyle irtibata geçilmiştir.

Kendisinden beklentimiz Sayın Dizdar'ın dile getirdiği bu şaibe iddiasını bir an önce kanıtlaması, şayet kanıtlayamaz ise kamuoyu önünde kulübümüzden özür dilemesidir.

Kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Siyah Beyazlı takımla ilgili son dakika gelişmelerine Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena akşam haberleri (23 Mart 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.