comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a UEFA'dan kötü haber! Reddedildi

17 Temmuz 2017, Pazartesi 16:21
Beşiktaş'a UEFA'dan kötü haber! Reddedildi

Beşiktaş'ın Olympique Lyon ile geçen sezon oynadığı UEFA Avrupa Ligi maçında aldığı ceza ile ilgili sıcak bir gelişme yaşandı.

FutbolArena - Beşiktaş'ta transfer çalışmaları tüm hızıyla sürerken UEFA'dan gelen haberler moralleri bozdu. UEFA Tahkim Kurulu Beşiktaş'ın Lyon maçı nedeniyle aldığı cezaya yaptığı itirazı reddetti.

Geçen sezon UEFA Avrupa Ligi'nde Olympique Lyon ile oynanan ilk maçta saha olaylarından dolayı 2 kulüp de ceza almış ve Beşiktaş karara itiraz etmişti. 
UEFA, Beşiktaş'ın Lyon maçı sonrası verilen cezaya itirazı üzerine 13 Temmuz'a duruşma tarihi vermişti. Ancak beklenilen durum Beşiktaş'ın istediği gibi olmadı. UEFA Tahkim Kurulu itirazı reddeti.
 

Beşiktaş'ın Lyon maçında aldığı ceza


Beşiktaş'ın cezasının meşale yakılması, sahaya yabancı madde atılması ve tribünlerin taşkınlık yapması gerekçeleriyle uygulandığı belirtildi. Lyon'un ise aynı şekilde katılma hakkı kazandığı ilk turnuvada 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesi kararı alındı. Ceza 2 yıllık deneme süreci boyunca ertelendi. Lyon'a da 100 bin euro para cezası verildiği duyuruldu.

Beşiktaş ile ilgili son gelişmeleri Beşiktaş Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Haziran 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.