comScore

Fenerbahçe Fenerbahçe

Beşiktaş taraftarları Fenerbahçe maçına nasıl gidecek?

02 Aralık 2016, Cuma 09:36
Beşiktaş taraftarları Fenerbahçe maçına nasıl gidecek?

Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi öncesi alınan güvenlik önlemlerini ATV Haber'den Emrullah Erdinç'e sorduk. Beşiktaş taraftarı maça nasıl gidecek? Güvenlik önlemleri ne boyutta tüm detaylar haberimizde...

FutbolArena Röportaj - Süper Lig'de deplasman yasakları kalktı. Haftasonu Fenerbahçe - Beşiktaş derbisine Beşiktaş taraftarları da gidecek. Peki güvenlik nasıl olacak? Beşiktaş taraftarları Fenerbahçe derbisine nasıl gidecek? Tüm merak edilenleri ATV Haber'den Emrullah Erdinç'e sorduk. 


Fenerbahçe - Beşiktaş derbisinde güvenlik önlemleri


"Derbide toplamda 2500 kişi görev yapacak." diyen Erdinç, "Bunların 1500'ünü polisler oluşturacak. 1000 tanesini de özel güvenlik ekipleri oluşturacak." dedi. Beşiktaş taraftarlarının derbiye nasıl gideceğini de anlatan Erdinç, "Derbiye gelecek olan Beşiktaş taraftarları aynı Galatasaray taraftarlarının Kadıköy'e geldiği gibi İnönü Stadı'nda toplanacaklar ve orada bütün taraftarların biletleri kontrol edilecek. Üstleri aranacak ve takım otobüslerine bindirilecekler. İnönü'de saat 14.00'te toplanılacak ve kulübün tutmuş olduğu bu otobülerle saat 15.00'te hareket edilecek." şeklinde konuştu. 


Beşiktaş taraftarı Fenerbahçe maçına nasıl gidecek?


"Beşiktaş taraftarları bu şekilde, kulübün tutmuş olduğu otobüslerle çok erken saatte stattaki yerlerini alacaklar ve en geç de yine Beşiktaş taraftarları stattan ayrılacaklar." diyen Erdinç, "Münferit olarak kimsenin maça ayrı olarak gitmesine izin verilmeyecek. Bu konuyu emniyet yetkilileri Beşiktaş kulübüne bildirdi ve Beşiktaş kulübü de bu konuda resmi internet sitesinden taraftarını bilgilendirecek." dedi.


Fenerbahçe - Beşiktaş derbisi öncesi notlar


Fenerbahçe 17 Nisan 2005'te oynanan, Pancu'nun kaleye geçtiği ve Beşiktaş'ın 4-3 kazandığı müsabakadan bu yana 11 yıldır sahasında rakibine yenilmiyor. 

İki ezeli rakip, ligde 121. defa karşılaşacak. Geride kalan maçlarda Fenerbahçe'nin 45 galibiyetine karşılık Beşiktaş'ın 38 galibiyeti bulunuyor. 37 maç da berabere sonuçlandı. Fenerbahçe'nin evinde oynanan 60 maçta ise sarı lacivertliler 24, siyah beyazlılar 16 kez kazandı ve 20 maç da berabere bitti.

Türkiye'nin en kaliteli bahis tahminleri sitesi