comScore
1 / 12

Başakşehir 2-1 Galatasaray Yazar Yorumları

Başakşehir 2-1 Galatasaray Yazar Yorumları
Mehmet Demirkol - Fanatik

Kalkavan o kadar kötü ki...

İlk golde kaçırılan ofsayt ağır oldu. Emre’ye vermediği kırmızı ise kabul edilir değil. Mete Kalkavan o kadar kötü ki, Galatasaray savunmasında oynar!

Galatasaray’ın oyunu konvtible değil. Yani oyunlarını kendileri kadar rakipleri de belirliyor. Her şartta başka başarı seviyelerinde de olsa aynı oyunu oynayamıyorlar. Ayrıca Sneijder olmadığında temel plan işlemiyor. Karabük maçında sıfır, Akhisar maçında harika, Başakşehir maçındaki vasatın altında olmak bundan.

Muslera da olmayınca...

Sonra... Muslera bir kaleciden fazlası. Onun yokluğunda kalede çok iyi bir kaleci olsa bile kendisini rahat hissetmiyor. Takım da aynı şekilde. Rakip içinse durum tam tersi. Olağanüstü oynadığınız ve pozisyonlara girdiğiniz bir maçta dahi son şutta, onun varlığı yetiyor. El ayak titretiyor. Galatasaray bundan mahrumdu ama dünkü sorun bu kadar da değildi. Cenk iyi yükselemiyor. Ayak tekniği, bacak gücü açısından çok yetersiz kaldı dün. İki golde de topa yükseleceği yeri doğru seçemedi. Ve iyi yükselemedi. Bu sorun. Ciddi bir sorun.  
Bir diğer sorun da Mete Kalkavan ve ekibiydi kuşkusuz. İlk golde kaçırılan ofsaytın sonucu Galatasaray açısından ağır oldu. Emre’nin dirseğine vermediği kırmızı ise kabul edilebilir değil. Mete Kalkavan da yardımcısı kadar kötü. O kadar kötü ki Galatasaray savunmasında oynar.