comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Avrupa Ligi ve Hollanda hedefi - Alanyaspor Haberleri

17 Mart 2017, Cuma 18:37
Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Avrupa Ligi ve Hollanda hedefi - Alanyaspor Haberleri

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aytemiz Alanyaspor'un yeni tesis projesinde bulundu ve Alanyaspor'un gelecek sene Avrupa Kupalarına katılmasını temenni etti.

FutbolArena - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Aytemiz Alanyaspor'un yeni tesis projesi protokol imza töreninde konuştu. Çavuşoğlu, “Gelecek sene de inşallah Avrupa kupalarına gider rakip olarak da bir Hollanda takımı çıkar” dedi.


Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu destek istiyor


Alanyaspor'a, Antalyaspor'a benzer bir tesis yapılacağını söyleyen Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'e çok teşekkür ediyorum. Alanyaspor ligde kalma mücadelesi veriyor ama bazı şeylerde desteğe ihtiyacımız var” dedi.


Menderes Türel, "Alanyaspor'a, Antalyaspor'dan daha güzel tesis yapacağız"


Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ise, “Alanyaspor'un Süper Lig'e çıktığı günü dün gibi hatırlıyorum. Futbolda skorun tesis olmadan yapılamayacağını biliyoruz. Antalyaspor'un tesisini açtık. O tesis Avrupa'nın en iyi tesisi olacak demiştik. İşte şimdi bunun daha iyisini Alanya'ya yapacağız. Alanya'ya hem Büyükşehirle hem de Alanya Belediyesi ile çok daha iyi hizmet imkanı buluyoruz. İnşallah en fazla bir iki sene içinde hep beraber bu tesisi kazandırmaktan onur duyacağız. Sporda kalıcı başarı ancak, tesisleşmeyle olur. Bugün atacağımız bu imza Alanyaspor'un geleceğine atılan bir imzadır. Alanyaspor'un bu tesislerle başarıları daim olsun" diye konuştu.

Türel tesislerin yapılmasında Bakan Çavuşoğlu'na teşekkür ederken, "Bu hizmetler kolay olmuyor. Bu tesisin yapılacağı alan bir meraydı. Bu alanın hazineye tahsisi vardı. Bakan Çavuşoğlu bizim tıkandığımız yerde yardımımıza koşuyor. Bakan Çavuşoğlu, Tarım Bakanını öyle bir markaja aldı ki. Tarım Bakanı bu tesisle ilgili talimatı Rusya'dan verdi" ifadelerini kullandı.


Mevlüt Çavuşoğlu'nun Alanyaspor açıklaması


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da, “Bunlar hayal gibi projeler, 6 sene önce Alanyaspor iflas etmiş bir kulüptü. İkinci ligdeydi. 8 milyon TL'nin üzerinde tespit edilmiş borcu vardı, daha sonra başka borçlar da çıktı. Biz bir seferberlik ilan ettik. Borçların yüzde 90'ını kapattık. Önce PTT birinci ligine çıktı. Mütevazi bir kadroyla süper lige çıktı. Karakterli bir takım fedakarca emek sarf etti. Ardından süper lige çıktık. Yani uçurumun kenarından çıktık. İnşallah ligde kalır. Gelecek sene de inşallah Avrupa kupalarına gider. Bir Hollanda takımı çıkar. Onların da rengi portakal. Kim yener sahada görürüz” dedi.


Mevlüt Çavuşoğlu'nun Vagner Love ve Safet Susic yorumu


Alanyaspor Teknik Direktörlüğüne Saffet Susic'in gelmesinin ardından takıma güven geldiğini hatırlatan Çavuşoğlu, “Aramızda dünyaca ünlü Vagner Love gibi oyuncular var. Böyle karakterli oyuncular olunca takımda da istikrar olur. Bazıları Antalya'ya 2 takım fazla diyorlar. Alanya ve Antalyaspor eskiden birbirine düşmandı. Biz geldik iki takımın taraftarını maçlara göndermeye çalıştık. Menderes Başkan Antalya'ya çok güzel bir tesis kazandırdı. Bırakın böyle tesislerin olduğu yerde 2 takım olsun. Centilmenliği de elden bırakmayacağız. İyi maçlar oldukça da karşılaşmaları izlemeye gelen sayısı artıyor" dedi.

FutbolArena akşam haberleri (25 Mayıs 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.