comScore

Aytemiz Alanyaspor Aytemiz Alanyaspor

Alanyaspor tesislerine kavuşuyor

17 Mart 2017, Cuma 16:22
Alanyaspor tesislerine kavuşuyor

ytemiz Alanyaspor Kulübünün yeni tesis projesi protokol imza töreni Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya BŞB Başkanı Menderes Türel ve Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirildi.

FutbolArena -  İmza töreninde konuşan Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu: 

"Antalyaspor'a benzer bir tesis olacak. Büyükşehir Belediye başkanı Türel'e çok teşekkür ediyorum. Alanyaspor ligde kalma mücadelesi veriyor ama bazı şeylerde desteğe ihtiyacımız var." şeklinde konuştu.
TÜREL: "1-2 SENE İÇERİSİNDE BİTECEK"

Antalya BŞB Başkanı Menderes Türel de yaptığı konuşmada: 
"Alanyaspor'un Süper Lig'e çıktığı günü dün gibi hatırlıyorum. Futbolda skorun tesis olmadan yapılamayacağını biliyoruz. Antalyaspor'un tesisini açtık. O tesis Avrupa'nın en iyi tesisi olacak demiştik. İşte şimdi bunun daha iyisini Alanya'ya yapacağız. Alanya'ya hem Büyükşehir ile hem de Alanya Belediyesi ile çok daha iyi hizmet imkânı buluyoruz. İnşallah en fazla bir iki sene içinde hep beraber bu tesisi kazandırmaktan onur duyacağız. Sporda kalıcı başarı ancak tesisleşmeyle olur. Bugün atacağımız bu imza Alanyaspor'un geleceğine atılan bir imzadır. Alanyaspor'un bu tesislerle başarıları daim olsun" sözlerine yer verdi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU: "CENTİLMENLİĞİ ELDEN BIRAKMAYACAĞIZ"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise yaptığı konuşmasında:

"Alanyaspor 6 yıl önce iflas etmiş bir takımdı şimdi Süper Lig'de top koşturuyor. Safet Hoca'nın gelmesinden sonra takımın kendine güveni geldi. Aramızda dünyaca ünlü Wagner Love gibi oyuncular var. Böyle karakterli oyuncular olunca takımda da istikrar olur. Bazıları Antalya'ya 2 takım fazla diyorlar. Alanya ve Antalyaspor eskiden birbirine düşmandı. Biz geldik iki takımın taraftarını maçlara göndermeye çalıştık. Menderes Başkan Antalya'ya çok güzel bir tesis kazandırdı. Bırakın böyle tesislerin olduğu yerde 2 takım olsun. Centilmenliği de elden bırakmayacağız. İyi maçlar oldukça da karşılaşmaları izlemeye gelen sayısı artıyor" dedi.

Haber: Alpaslan Edizer / Alanya

FutbolArena akşam haberleri (21 Nisan 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.